Poczet Odtwórców Polskich - spójrz w twarz historii. Wyjątkowy projekt edukacyjny dla wszystkich!

2020-02-05 11:36 A.D.
Poczet Odtwórców Polskich
Autor: https://www.facebook.com/rekografia/

Blisko 100 sylwetek, a wśród nich między innymi wdowa po powstańcu styczniowym, saper wojsko napoleońskich czy ochotnicza legia kobiet - tyle zdjęć udało się przygotować podczas sesji w Poznaniu i Wrocławiu. Teraz przyszła kolej na Warszawę. Wioska Żywej Archeologii i Dom Kultury Świt w drugiej połowie lutego do stolicy zawita niezwykły projekt. Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa

To projekt edukacyjny, który ma pokazywać Polaków i Polki odtwarzających różne okresy historyczne. Za pomocą wizualności ma zaciekawić historią i być pierwszym krokiem, 'haczykiem', który skusi ludzi do głębszego zainteresowania tematyką. Tak, by 'kupili oczami' historię i chcieli jej więcej i więcej. Z drugiej strony ma pokazać, że polski ruch rekonstrukcyjny jest prężny i to nie jest tylko weekendowa zabawa, ale też ogromne zaplecze rzemieślnicze, edukacyjne i patriotyczne. - tak o swoim pomyśle opowiada fotograf Bartek Janiczek. Jego zdjęcia publikowane jako Rekografia cieszą się dużą popularnością. Na co dzień zajmuje się fotografowaniem rekonstrukcji historycznych, lecz również imprez przebieranych czy LARP-ów. Rekografię wsparli już w projekcie Fundacja Patriominium Europae i Nihil Novi TV.

Jeśli jesteście zainteresowani projektem, posiadacie niezwykłe, historycznie zgodne stroje lub po prostu chcecie śledzić dalszy rozwój akcji, to więcej informacji znajdziecie na Facbooku Rekografia.