Plac Defilad czeka prawdziwa metamorfoza. Ratusz ogłasza przetarg

2022-09-27 14:15
wizualizacja
Autor: Facebook / Rafał Trzaskowski (A-A Collective)

Plac Defilad przejdzie wielką przemianę. Rafał Trzaskowski ogłosił przetarg na wykonawcę robót, który zrealizuje zatwierdzony już projekt tzw. placu Centralnego.

- Zmieniamy plac Defilad, który już wystarczająco długo nie jest prawdziwym placem, a już tym bardziej sercem stolicy! Już dziś (27.09 - red.) ogłaszamy przetarg na wykonawcę robót na placu Centralnym - ogłosił Rafał Trzaskowski.

Czytaj również: 41-latek stworzył sobie niemały arsenał. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia

Plac Defilad przejdzie przemianę

Prezydent stolicy dodał, że zależy mu na tym, aby plac się zazielenił. "Zasadzimy kilka tysięcy metrów kwadratowych trawników, 70 drzew (m.in. jesiony i magnolie), 11 gatunków krzewów i ponad 40 gatunków roślin cebulowych i bylin, będzie też woda" - poinformował.

Przebudowa ma zostać przeprowadzona w ramach projektu #NoweCentrumWarszawy. Przestrzeń przed Pałacem Kultury ma stać się miejscem przyjaznym dla mieszkańców, gdzie będą się mogli spotykać i spędzać czas.

"Z ogromnej, nieprzyjaznej powierzchni wydzielony zostanie kameralny plac między Muzeum Sztuki Nowoczesnej a PKiN. Projektanci, wyłonieni w międzynarodowym konkursie poprzedzonym konsultacjami, zaprojektowali miejsce, które połączy centralną część placu Defilad z parkiem w rejonie ul. Świętokrzyskiej" - przekazał Trzaskowski.

Nowy kształt placu ma przypominać o historii stolicy. Zaplanowano, że "obrysy dawnych kamienic zostaną wykonane z wielkoformatowych płyt kamiennych w różnych zabarwieniach". Zaznaczone zostaną również miejsca starych dziedzińców oraz ulic.

"Oferty w tym postępowaniu przetargowym można będzie składać do 2 grudnia" - podkreślił prezydent stolicy.

Campus Polska 2022: Rafał Trzaskowski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjanci pomogli w transporcie serca do przeszczepu. Pacjent jest już po operacji
  2. Policyjne małżeństwo chciało w wolnym czasie pozbierać grzyby. Zamiast tego dokonali zatrzymania
  3. Pogrzeb Franciszka Pieczki. Słynny aktor zostanie pochowany na cmentarzu w Aleksandrowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE