Księżyc Plonów: przed nami najjaśniejsza ze wszystkich pełni! Srebrny glob zjawi się na niebie wyjątkowo wcześnie! [PEŁNIA KSIĘŻYCA we wrześniu]

2020-10-01 18:03
Księżyc plonów: przed nami najjaśniejsza ze wszystkich pełni! Srebrny glob zjawi się na niebie wyjątkowo wcześnie!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - księżyc w pełni nad łąką. Ilustracja artykułu: Księżyc plonów: przed nami najjaśniejsza ze wszystkich pełni! Srebrny glob zjawi się na niebie wyjątkowo wcześnie!

Kochacie oglądać nocne niebo? Przed niebawem będziecie mieli ku temu wyjątkową okazję. Księżyc Plonów: przed nami najjaśniejsza i najbardziej znana ze wszystkich pełni. Srebrny glob zjawi się na niebie wyjątkowo wcześnie. Kiedy oglądać niezwykłe zjawisko? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl Warszawa!

Księżyc Plonów: przed nami najjaśniejsza ze wszystkich pełni! Srebrny glob zjawi się na niebie wyjątkowo wcześnie!

Pełnia Księżyca Plonów to najbardziej znana nazwa księżyc w pełni. Niektórzy określają ją również mianem: Pełnia Zbiorów, Kukurydziany lub Jęczmienny Księżyc. Nazwa odnosi się oczywiście do pory roku i jesiennej równonocy, gdy zbierane są plony.

Warto wiedzieć również, że będziemy mieli możliwość zaobserwowania szczególnie jasnego wyglądu księżyc. Szczególnie cenione było to dawniej, jego wczesne pojawianie się na niebie pozwalało rolnikom na kontynuowanie zbiorów w nocy.  

Pełnia Księżyca - wrzesień 2020. Kiedy jest pełnia księżyca we wrześniu 2020?

Pełnia Księżyca Plonów przypada na początek września. Srebrny glob pojawi się w całej okazałości już 2 września. Pełnia rozpocznie się o godzinie 07:23.

Trwa akcja Pomaganie przez czytanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE