"Parkuj i jedź" przy Stadionie Narodowym zmienia operatora. Co to oznacza dla kierowców?

2022-11-30 8:08
P+R przy stadionie Narodowym
Autor: internet / wtp.waw.pl

Od 1 grudnia, zmienią się zasady funkcjonowania parkingu P+R przy Stadionie Narodowym. Zarząd Transportu Miejskiego przestanie być jego operatorem. Nowym zarządcą zostanie operator Stadionu Narodowego.

Nowy operator parkingu P+R przy Stadionie Narodowym

Od 1 grudnia zmienią się zasady parkowania pojazdów indywidualnych przy stacji kolejowej Warszawa Stadion. Przestanie funkcjonować parking P+R, organizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego, a parkowanie odbywać się będzie według wytycznych operatora terenu PGE Narodowy.

"Dziękujemy za Państwa obecność i zachęcamy do korzystania z pozostałych P+R w stolicy" - napisał ZTM.

Według ustaleń naszej reporterki, zmiana operatora parkingu nie będzie oznaczać dla kierowców korzystających z dotychczasowego parkingu P+R większych zmian.

Jak przekazała nam rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer: "Parking P+R zlokalizowany w pobliżu stacji Warszawa Stadion od 1 grudnia będzie działał na takich samych zasadach jak parking na Błoniach - będzie dostępny dla wszystkich bezpłatnie. Wyjątek stanowić będą dni, w których na PGE Narodowym odbywać się będą wydarzenia. Wówczas parking będzie płatny."

System parkingów P+R umożliwia w godzinach funkcjonowania parkingów bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny bilet komunikacji miejskiej. W Warszawie działa 16 parkingów P+R.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE