Ospa w ośrodku dla uchodźców przy Modlińskiej

i

Autor: Alex Proimos flickr.com Ospa w ośrodku dla uchodźców przy Modlińskiej

Ospa w warszawskim ośrodku dla uchodźców - wykryto kilkanaście zakażeń

2022-06-01 13:46

Ośrodek dla uchodźców działa w centrum targowo-kongresowym Global Expo przy ul. Modlińskiej. To tam stwierdzono ognisko ospy wietrznej. Według warszawskiego sanepidu, zakażonych jest 14 osób. Więcej na ten temat w artykule.

Ognisko ospy w ośrodku dla uchodźców w Warszawie - taka informacja pojawiła się w mediach 31. maja. Chodzi o utworzony przez wojewodę mazowieckiego ośrodek na terenie Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo przy Modlińskiej 6D. Sanepid potwierdził zakażenie u 14 osób, a kolejne 24 są pod obserwacją w odizolowanym miejscu. Podkreślmy, że mowa o zakażeniu ospą wietrzną, nie zaś małpą ospą. Serwis tvn24.pl, powołując się na zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego, donosił, że ludzie, u których wykryto ospę, przebywają w wydzielonych, oznakowanych pomieszczeniach (oddzielne piętro budynku). Przeniesiono też najbliższych zakażonych osób. Wszyscy mają zapewnioną opiekę medyczną i wyżywienie.

Nowe Centrum Warszawy. W najbliższych latach Śródmieście ma szansę na dalsze zmiany

Ośrodek jest pod kontrolą

Stołeczny sanepid podjął działania mające zapobiec rozszerzaniu się ogniska ospy wietrznej. Działający w ośrodku lekarze są w stałym kontakcie z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w warszawie. Zwiększono też częstotliwość mycia i dezynfekcji powierzchni i zwrócono szczególną uwagę na naczynia i sprzęty jednorazowe. Sanepid poinformował, że ognisko przy Modlińskiej 6D jest stopniowo wygaszane.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!