OMIKRON w WARSZAWIE - zakażona trzyletnia dziewczynka!

2021-12-17 10:40
Omikron w Polsce
Autor: pixabay.com

Mamy potwierdzony drugi przypadek wariantu omicron w Polsce. Zakażona to trzyletnia dziewczynka zamieszkała w Warszawie - przekazało na Twittrze w piątek Ministerstwo Zdrowia. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Omikron - pierwszy przypadek w Warszawie

"Mamy potwierdzony drugi przypadek #koronawirus w mutacji Omicron w Polsce. Zakażona to 3-letnia dziewczynka zamieszkała w Warszawie. Pozytywny wynik testu PCR uzyskała 14.12. Próbka sekwencjonowana była w laboratorium w Katowicach" - przekazał w piątek resort zdrowia. "GIS prowadzi obecnie wywiad epidemiczny. Wkrótce więcej szczegółów" - podało ministerstwo.

Mieszkańcy zablokowali rondo w Izabelinie. Nie chcą ograniczania kursów miejskiego autobusu

Omikron w Polsce

W czwartek katowicki sanepid potwierdził pierwszy przypadek wariantu omikron koronawirusa w Polsce. Mutacja została stwierdzona w próbce pobranej od 30-letniej obywatelki Lesotho, która w ub. tygodniu uczestniczyła w szczycie cyfrowym ONZ w Katowicach. Obecnie przebywa w izolatorium w Myszkowie, czuje się dobrze – poinformował w czwartek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE