Ograniczenie nauki stacjonarnej we wrześniu? Głos zabrał minister edukacji

2022-07-05 8:26
Nauka zdalna
Autor: pixabay.com Nauka zdalna

Wciąż żywe są obawy przed powrotem pandemii COVID-19. Wiele osób spodziewa się kolejnej fali zachorowań we wrześniu, gdyż to właśnie po wakacjach notowano najwięcej zakażeń. To mogłoby doprowadzić do ograniczenia nauki stacjonarnej. Czy to realny scenariusz? Na ten temat wypowiedział się Przemysław Czarnek.

Minister nie widzi ryzyka ograniczenia nauki stacjonarnej

Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, że grozi nam ograniczenie nauki stacjonarnej. Przygotowujemy się do pełnego trybu stacjonarnego, tak jak w ubiegłym roku – powiedział we wtorek w PR24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapytany o to, czy we wrześniu uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej, Czarnek zastrzegł, że jest przekonany o tym, że tak właśnie będzie. "Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, które by świadczyły o tym, że grozi nam w jakikolwiek sposób ograniczenie nauki stacjonarnej, więc przygotowujemy się do pełnego trybu stacjonarnego, tak jak w ubiegłym roku" – stwierdził.

Ryszard Schnepf: Rosja jest zbyt silna by upaść i zbyt słaba by pokonać Ukrainę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE