Zatrzymany w rękach policji

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl Zatrzymany w rękach policji

Odzyskał własność, nim spostrzegł kradzież - błyskawiczna akcja w Ostrołęce

2022-01-27 15:04

Mieszkańcom Ostrołęki możemy pozazdrościć wyjątkowo sprawnej policji. Mundurowi odzyskali i zwrócili sprzęt właścicielowi, nim ten zdążył się zorientować, że padł ofiarą kradzieży. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Każdy życzyłby sobie tak sprawnie działającej policji! Mundurowi zadziałali błyskawicznie w przypadku kradzieży, do której w środę, 26. stycznia doszło w Ostrołęce. Wszystko zaczęło się od zawiadomienia, które złożył jeden z mieszkańców. Mężczyzna przekazał dyżurnemu informację o osobach dobijających się do mieszkań przy ul. 11 Listopada. Jak twierdził, dwóch mężczyzn próbowało wyłudzić pieniądze od lokatorów. We wskazany rejon skierowano policyjne patrole. Funkcjonariusze jednego z nich szybko zauważyli ludzi odpowiadających rysopisowi. Obaj akurat wsiadali do taksówki. Patrol ruszył więc za samochodem i po chwili zatrzymał pojazd.

Policyjny pościg za naćpanym 23-latkiem

O kradzieży właściciel dowiedział się od policjantów

Podejrzanymi okazali się dwaj mieszkańcy Ostrołęki w wieku 32 i 40 lat. Mężczyźni mieli przy sobie nową dmuchawę ogrodową. Jak weszli w jej posiadanie? To wyjaśniono po krótkim przesłuchaniu - podejrzani przyznali, że chodzili od mieszkania do mieszkania prosząc o pieniądze. Wysokość datków nie była dla nich jednak zadowalająca. Weszli więc do jednego ze sklepów ogrodniczych i ukradli dmuchawę ogrodową.

Policjanci odebrali im dmuchawę i pojechali z nią do sklepu. Zaskoczony właściciel dopiero od mundurowych dowiedział się, że został okradziony. Gdyby przestępcom udało się uciec z towarem, sklep poniósłby stratę na blisko 1200 złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

mazowiecka.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE