Obywatelskie ujęcie na Rakowcu. Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

2022-08-16 10:19

Wzorową obywatelską postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy zauważyli kierowcę uderzającego autem o zaparkowany samochód. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Gdyby wyjechał na pobliskie, ruchliwe ulice Żwirki i Wigury lub Pawińskiego, stanowiłby ogromne zagrożenie.

Zdarzenie miało miejsce przy ul. Pruszkowskiej na Rakowcu w dzielnicy Ochota. W godzinach popołudniowych na jednym z parkingów kierujący cofając samochodem osobowym uderzył w inne auto.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego

Dziwne zachowanie 67-latka zwróciło uwagę dwóch świadków zdarzenia. Mając podejrzenia, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę i zadzwonili na numer alarmowy. Po krótkiej chwili na miejsce przybyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Alkomat wykazał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu sprawcy zdarzenia. Po wytrzeźwieniu 67-latek usłyszał zarzuty w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Wzorowa postawa świadków

"Postawa osób, które ujęły nietrzeźwego jest godna naśladowania. Każdy nietrzeźwy kierowca to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy również, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie zostało zawarte w treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji" - przypomina sierżant sztabowy Jakub Pacyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Tragedia w Warszawie. Czterolatek zginął pod tramwajem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE