Nowe, tymczasowe rondo na skrzyżowaniu Mińskiej i Chodakowskiej

2022-09-27 10:57

Na skrzyżowaniu ulic Mińskiej i Chodakowskiej powstało tymczasowe rondo. Jest ono prowizoryczne - utworzone z żółtych barier. Dopiero za kilka lat docelowe sfinansuje deweloper, który buduje osiedle w okolicy.

Rondo na skrzyżowaniu Mińskiej i Chodakowskiej

Budowa tymczasowego rondo i wymalowanie pasów zajęło zaledwie kilka dni. Prace prowadzone były w godzinach 22-6, aby jak najmniej utrudniać ruch.

"Utworzenie ronda jest konsekwencją zwiększającego się ruchu na północnym styku Kamionka i Grochowa, gdzie na terenie do niedawna przemysłowym coraz śmielej wdziera się zabudowa wielorodzinna. Wyznaczone zostanie też nowe przejście dla pieszych. Powstanie po południowej stronie okrągłego skrzyżowania i dzięki niemu mieszkańcy zyskają w tym miejscu czwartą zebrę do przekraczania jezdni. Pozostałe przejścia wyposażymy w azyle z prefabrykatów. Będzie to wdrożenie rozwiązań zaproponowanych przez audytorów" - wyjaśnia ZDM.

O utworzenie ronda i nowego przejścia apelowali mieszkańcy i Rada Dzielnicy Pragi-Południe. Radni wnioskowali o wprowadzenie takich rozwiązań właśnie z uwagi na narastający ruch.

Rondo jest prowizoryczne - docelowo na skrzyżowaniu ulic Mińskiej i Chodakowskiej powstanie stałe rondo, którego wyspę otoczą kamienny krawężnik i opaska umożliwiająca przejazd autobusom. Takie rondo będzie miał za zadanie do końca 2026 r. wybudować deweloper, który nieopodal realizuje inwestycję komercyjną - informuje ZDM.

Przeczytaj także: Warszawa: otwarcie nowego Lidla na Pradze-Południe. To 12-tysięczny sklep tej sieci na świecie

Warszawa. Kierowca nie wpuścił do autobusu rowerzystki. "Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE