PSZOK Warszawa

i

Autor: internet / um.warszawa.pl

Nowe PSZOK-i na Woli i Bielanach. W tych miejscach zostawisz m.in. elektrośmieci i stare opony

2023-03-02 8:58

Warszawiacy zyskali kolejne dwa miejsca, w których mogą zostawić m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, stare opony, meble czy tekstylia. Na Woli i Bielanach uruchomiono dzisiaj nowe Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i). Sprawdźcie, gdzie można oddać elektrośmieci w Warszawie.

Nowe punkty PSZOK na Woli i Bielanach

Uruchomiono nowe Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Powstały dwa miejsca, w których można zostawić m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, stare opony, meble czy tekstylia.Nowe PSZOK-i znajdują się przy ul. Tatarskiej 2/4 na Woli oraz przy ul. Kampinoskiej 1 na Bielanach, na terenie baz MPO.

Oba punkty są otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 09:00 - 17:00.

Za prowadzenie obu punktów odpowiadać będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

W PSZOK-ach mieszkańcy mogą bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć się problemowych odpadów. W szczególności tych, których nie można wyrzucać do żadnego z pojemników ustawionych w altanie. W nowych lokalizacjach zapewniono również miejsce na organizację wydarzeń promujących postawy ekologiczne. Podczas specjalnych akcji organizowanych w PSZOK-ach mieszkańcy poznają m.in. zasady właściwego postępowania z odpadami.

Poza punktami przy ul. Tatarskiej i Kampinoskiej warszawiacy mają do dyspozycji jeszcze dwa inne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Zawodzie 1 w Wilanowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce.

Więcej informacji o PSZOK-ach w Warszawie można znaleźć na stronie warszawa19115.pl

Legionowo skazane na śmieci! Urzędnicy tłumaczą się z przekazania terenu pod zakład przeładunku odpadów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE