Niewybuchy na Białołęce - straż miejska pokazuje "pamiątki" z II wojny światowej [ZDJĘCIA]

2021-11-17 10:59

We wtorek, 16. listopada chwile grozy przeżywali robotnicy budowlani i mieszkańcy przy ulicy Płochocińskiej. Podczas prac odkryto tam niewybuchy z II wojny światowej. Straż miejska opublikowała na swojej stronie zdjęcia niebezpiecznych znalezisk.

Niewybuchy z II wojny światowej na Białołęce - takiego odkrycia dokonano we wtorek, 16 listopada. Stało się to na placu budowy przy ulicy Płochocińskiej. Wybuchowa amunicja przeleżała pod ziemią około 80 lat i dopiero prace robotników budowlanych pozwoliły na jej odkrycie. Zaalarmowani strażnicy miejscy niezwłocznie zabezpieczyli zagrożony wybuchem teren, by nie dostała się tam żadna niepowołana osoba. Na miejsce wezwano saperów, a czekając na ich przyjazd strażnicy ustalili, że niewybuchy to granaty moździerzowe, które znajdowały się w wykonanym przez robotników wykopie pod fundament. Saperzy wydobyli w sumie 10 granatów moździerzowych, które następnie przewieźli na poligon. Strażnicy miejscy zdążyli jednak sfotografować znaleziska, dzięki czemu możemy pokazać je w naszej galerii.

Poradnik Zdrowie: stulejka

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE