Nieoficjalnie: rakiety spadły na Polskę, dwie osoby nie żyją

Agencja AP powołując się na amerykańskie źródła wywiadu informuje, że rosyjska rakieta spadła na terytorium Polski, zabijając dwie osoby. Inne źródła mówią o dwóch rakietach. Polskie władze nie potwierdziły tych informacji. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać rzekome miejsce wybuchu i zniszczony ciągnik rolniczy z naczepą. Trwa narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. O godz. 21 zbierze się Rada Ministrów.

Rakieta spadła w woj. lubelskim

We wtorek wieczorem pojawiły się nieoficjalne informacje o rzekomych wybuchach rakiet w miejscowości Przewodowo (lubelskie), tuż przy granicy z Ukrainą. Zginęły dwie osoby. Początkowo lokalne media informowały o wybuchu ciągnika rolniczego w skupie zboża.

Polska i USA nie potwierdzają tych informacji

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że "związku z zaistniałą sytuacją kryzysową" premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Na godz. 21 zapowiedziano posiedzenie rządu.

- Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski - powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. Dodał jednak, że podchodzi do doniesień poważnie i podkreślił, że USA będą bronić każdego centymetra terytorium NATO.

Rosyjska rakieta spadła w Polsce? [RELACJA NA ŻYWO]