Nie żyje Mariusz Walter. Jeden z twórców telewizji TVN miał 85 lat

2022-12-13 20:33
Mariusz Walter
Autor: ADAM NOCON / SUPER EXPRESS

Nie żyje założyciel telewizji TVN Mariusz Walter. Przykre informacje przekazała na antenie Monika Olejnik. Potwierdzili je już również inni przedstawiciele stacji.

13 grudnia w godzinach wieczornych poinformowano, że zmarł Mariusz Walter. - Były prezes TVN, współzałożyciel i współwłaściciel grupy ITI miał 85 lat - przekazali przedstawiciele stacji.

Kim był Mariusz Walter?

Mariusz Walter urodził się 4 stycznia 1937 roku we Lwowie. Przez dekady był związany z mediami - studencką rozgłośnią radiową, później Radiem Katowice, Telewizją Polską.

Był również wykładowcą oraz reżyserem. W latach 80. poznał Jana Wejcherta, z którym w latach 90. zaczął tworzyć telewizję TVN

- Do 2001 roku Mariusz Walter był prezesem TVN, a w zarządzie ITI (właściciela TVN) zasiadał aż do 2012 roku, do czasu sprzedaży portalu Onet koncernowi medialnemu Ringer Axel Springer - przypominają przedstawiciele stacji.

Groby rodzinne gwiazd. Dowbor, Zborowski, Zapasiewicz, Grabowski, Lis, Tyszkiewicz. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE