Nie zasłaniasz ust i nosa? Musisz mieć specjalne zaświadczenie! Kto może je wystawić? Rząd wprowadza nowa obostrzenia

2020-08-06 9:36
Nie zasłaniasz ust i nosa? Musisz mieć specjalne zaświadczenie! Kto może je wystawić? Rząd wprowadza nowa obostrzenia
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Podczas konferencji prasowej w czwartek 6 sierpnia poznaliśmy nowe propozycje rządu w walce z koronawirusem. Maseczki i przyłbice będą musieli nosić wszyscy. Od 1 września obowiązywać będzie specjalne oświadczenie, że nie możemy używać maseczki lub przyłbicy. Kto może je wypisać? Sprawdźcie więcej na ESKA.pl Warszawa!

Obowiązkowe maseczki również na świeżym powietrzu, zamknięte siłownie i powrót obostrzeń - tak będzie w 9 województwach. Rygorystyczne obostrzenia powrócą w województwach: śląskim, łódzkim, podkarpackim, wielkopolskim, świętokrzyskim i małopolskim.

To jednak nie wszystko! Od 1 września obowiązywać będzie specjalne oświadczenie o braku możliwości zasłaniania ust i nosa ze względu na problemy zdrowotne. Dokument taki wystawić będzie mógł lekarz, a okazać trzeba go będzie między innymi w sklepie czy kinie, na prośbę kontrującego. Do tej pory mogliśmy jedynie poinformować o problemach z oddychaniem bez przedstawiania dowodu.

Poniżej znajdziecie aktualną listę powiatów, w których wprowadzone są nowe obostrzenia.

Seks na wieży widokowej w Świętnie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE