"Nie ma gdzie zawracać". Kierowcy narzekają na zmiany na Woli

2020-01-10 20:08
Sygnalizacja świetlna
Autor: siobhandolezal / CC0 / pixabay.com

Z jednej strony lewoskręt - z drugiej zakaz! Drogowcy wprowadzili zmiany na skrzyżowaniu al. Solidarności z ulicą Żelazną. Kierowcy nie są z nich zadowoleni. Wręcz przeciwnie - bardzo narzekają na nowe rozwiązanie. Drogowcy jednak podkreślają, że zmiany wprowadzono tymczasowo.

Jadący od strony Placu Bankowego mogą teraz bezkolizyjnie skręcać w lewo. Za to dla jadących z przeciwka postawiono zakaz skrętu w lewo w Żelazną. Kierowcy z wprowadzonych zmian są niezadowoleni. - Trzeba jechać do al. Jana Pawła, żeby skręcić w lewo, ale i tak nie można tam zawrócić - powiedział nam jeden z kierowców.

Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo, a lewoskręt można było wyznaczyć tylko z jednej strony.

- Ze względu na przepustowość, Musimy też zachować ciągłość koordynacji na pozostałych skrzyżowaniach w al. Solidarności - mówi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Skrzyżowanie al. Solidarności z Żelazną ma zostać w przyszłości przebudowane, dlatego drogowcy podkreślają, że obecne rozwiązanie jest tymczasowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE