Miał nóż, a na głowie koszulkę. Uszkodził samochód

2022-09-01 12:40
Zatrzymany w rękach policji
Autor: praga-polnoc.policja.gov.pl

Policjanci z komisariatu na Białołęce dokonali zatrzymania 37-latka przy ulicy Głębockiej. Mężczyzna zwracał uwagę swoim zachowaniem - wymachiwał rękami, a na głowę miał założoną koszulkę. Okazało się też, że miał przy sobie nóż.

W niedzielę, 28 sierpnia około 4:30 rano policjanci z białołęckiego wydziału patrolowo - interwencyjnego zostali skierowani w rejon ulicy Głębockiej, gdzie widziany był dziwnie zachowujący się mężczyzna. Ze zgłoszenia jednej z mieszkanek wynikało, że prawdopodobnie posiadał nóż. Mundurowi szybko przybyli na miejsce, gdzie zauważyli siedzącego na krawężniku mężczyznę pasującego do rysopisu. Jego zachowanie mogło wzbudzać niepokój. Był bowiem pobudzony, miał koszulkę założoną na głowę i wymachiwał rękami. Funkcjonariusze musieli go obezwładnić. Wkrótce potwierdziły się informacje ze zgłoszenia - mężczyzna miał przy sobie długi nóż kuchenny. W trakcie ustalania tożsamości okazało się, że to 37-letni mieszkaniec osiedla, na którym się znajdował. Próbował usprawiedliwić swoje czyny, ale policjanci nie dali mu wiary. Znaleźli za to uszkodzone przez niego auto.

Mężczyzna przebił opony w jednym z aut

Mundurowi sprawdzili samochody na pobliskim parkingu. Wkrótce zauważyli, że stojąca tam skoda ma przebite wszystkie opony. To pasowało do zgłoszenia. Właścicielka pojazdu wyjaśniła, że zbudził ją uruchomiony w samochodzie alarm. Kiedy wyjrzała na zewnątrz zobaczyła człowieka, który stał przy jej aucie z nożem i dziwnie się zachowywał.

Grozi mu 5 lat odsiadki

Badanie alkomatem nie wskazywało, by spożywał alkohol. Zatrzymany został jednak przewieziony do szpitala na pobranie krwi celem badań na obecność zakazanych substancji. Stamtąd 37-latek trafił już do aresztu przy Jagiellońskiej.

Właścicielka uszkodzonego samochodu złożyła zawiadomienie w białołęckim komisariacie. Wyceniła swoje straty na kilkanaście tysięcy złotych. Po przesłuchaniu sprawca usłyszał zarzut za zniszczenie cudzego mienia. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE