Mężczyzna wpadł do Stawu Koziorożca we Włochach! Uratował go prawdziwy cud!

2022-07-05 17:26
Mężczyzna wpadł do Stawu Koziorożca we Włochach! Uratował go prawdziwy cud!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jak poinformowała policja, dzielnicowy aspirant sztabowy Tomasz Duma wspólnie z strażakiem PSP młodszym ogniomistrzem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Warszawie Rafałem Leszczyńskim uratowali starszego mężczyznę, który wpadł do Stawu Koziorożca. Do zdarzenia doszło podczas ich wspólnego patrolu.

"Po godzinie 13 patrolując Park Koziorożca funkcjonariusze zostali zaalarmowani o mężczyźnie, który się topi" - poinformowała policja.

Dodała, że po dotarciu na miejsce zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę. Nie był on w stanie samodzielnie wydostać się ze zbiornika. "Patrol natychmiast przystąpił do działań ratowniczych" - podkreśliła policja. Policjant i strażak - wraz z innymi ludźmi - wyciągnęli na brzeg tonącego mężczyznę. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia monitorowali stan poszkodowanego, udzielając mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wpadł do Stawu Koziorożca we Włochach - jaki jest jego stan?

Po przyjeździe karetki mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy. W czasie wakacji funkcjonariusze policji wspólnie ze Strażakami Państwowej Straży Pożarnej patrolują tereny, na których położone są zbiorniki wodne. Wspólne działania służb mają na celu zapobiegać zagrożeniom mogącymi występować nad akwenami wodnymi. Dotyczy to szczególnie okresu wakacji.

Rośnie liczba utonięć. Policja apeluje!

"Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk i pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dzieci bez opieki — nie powinny one wchodzić do wody same. Również nie należy wchodzić do wody po alkoholu, czy do niej skakać" - apeluje policja.

Nie opłaca się wjeżdżać na plac Pięciu Rogów. Grożą mandaty!

QUIZ. Porucznik Borewicz polskim Bondem PRL. Kochały się w nim wszystkie Polki! Jak dobrze pamiętasz 07, zgłoś się?

Pytanie 1 z 15
Czy grający porucznika Borewicza Bronisław Cieślak był zawodowym aktorem?
07, zgłoś się: Borewicz (Bronisław Cieślak)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE