Fałszywy policjant chciał się obłowić - WPADŁ W ZASADZKĘ

2021-11-03 8:14
Kajdanki
Autor: pixabay.com Kajdanki

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą "na policjanta" - poinformował PAP rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata. 20-latek wpadł w policyjną zasadzkę, kiedy przyszedł odebrać 50 tys. złotych od 93-latka.

Pracownicy banku wykazali się czujnością

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak przekazał w rozmowie z PAP podinsp. Robert Szumiata, policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego otrzymali informację od pracowników jednego z banków, że przyszedł do nich starszy mężczyzna, który chce wypłacić 50 tysięcy złotych. "Podejrzenia pracowników placówki wzbudziło nerwowe zachowanie 93-latka i fakt, że przez cały czas rozmawiał przez telefon" - tłumaczył policjant.

Wskazał, że 93-latek spytany, po co mu tak duża suma pieniędzy miał odpowiedzieć, że potrzebuje na kaucję w związku z zatrzymaniem znajomej za spowodowanie wypadku drogowego. "Pracownicy banku poinformowali swojego klienta, że to najprawdopodobniej próba oszustwa i o tym, co się dzieje zawiadomili śródmiejskich policjantów" - podkreślił.

Poradnik Zdrowie: odżywianie kryzysowe

Na złodzieja przygotowano zasadzkę

"Reakcja wywiadowców była natychmiastowa. Policjanci przyjechali pod wskazany adres placówki i poinstruowali 93-latka jak ma dalej postępować, organizując jednocześnie zasadzkę na rzekomego kuriera, który miał przyjść odebrać gotówkę z mieszkania swojej ofiary" - przekazał. "Kiedy oszust zapukał do drzwi mieszkania i wszedł do przedpokoju, został przez policjantów obezwładniony i zatrzymany" - podał policjant.

Po zatrzymaniu 20-latek przyznał się do udziału w przestępstwie. "Za odebranie i przekazanie pieniędzy dalej miał dostać 5 tys. złotych" - dodał. "Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące" - poinformowała z kolei PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Za zarzucany czy może mu grozić do 8 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE