Mela Koteluk i Bartek Wąsik wspominają Baczyńskiego. 22.01.2021 obchodzimy setną rocznicę urodzin poety

2021-01-21 19:18 STAN
Mela Koteluk
Autor: Artur Hojny Mela Koteluk i zespół Kwadrofnik wydali płytę "Astronomia poety. Baczyński" na 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

Mela Koteluk i Bartek Wąsik zagrają dla Baczyńskiego! 22.01.2021 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin poety. Z tej okazji odbędzie się retransmisja wyjątkowego koncertu "Astronomia Poety". Gdzie oglądać widowisko?

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20

Mela Koteluk i Bartek Wąsik wspominają Baczyńskiego

22 stycznia 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tego względu rok 2021 został ogłoszony Rokiem Poety. Nadarza się więc okazja, by przypomnieć niezwykły album z poezją Baczyńskiego „Astronomia poety”, który w ubiegłym roku przygotowała Mela Koteluk i Kwadrofonik, na 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Premierowy koncert odbył się w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wydawcą albumu.

Czytaj także: "Niewidzialna przemoc". Kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

 - Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistęi mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane – mówią artyści.

Album został doceniony przez krytyków i słuchaczy, a o tym, jak brzmi na żywo będzie można przekonać się oglądając koncert „Astronomia poety” zarejestrowany niedawno w FINA.

Gdzie oglądać koncert?

Retransmisja koncertu: 22 stycznia o godz. 20:00 na profilach FINA, MPW, Warner Music Polska