Mecz Polska - Chile odwołany? "Są obawy w związku z wybuchem w Przewodowie"

2022-11-16 11:20
Mecz Polska - Chile odwołany? Są obawy w związku z wybuchem w Przewodowie
Autor: PAP/Leszek Szymański Mecz Polska - Chile odwołany? "Są obawy w związku z wybuchem w Przewodowie"

Kolejne zamieszanie ws. meczu Polska - Chile. Początkowo miał się odbyć na Stadionie Narodowym, ale ze względu na wady konstrukcyjne dachu zagrażające bezpieczeństwu, konieczne było przeniesienie sparingu na stadion Legii Warszawa. Teraz powołują się doniesienia o odwołaniu meczu ze względu na wybuch w Przewodowie, gdzie pocisk rosyjskiego pochodzenia zabił dwie osoby.

Mecz Polska - Chile na stadionie Legii Warszawa odwołany? 

Mecz Polska - Chile początkowo miał się odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jednakże władze PGE Narodowego poinformowały, że wykryto wadę konstrukcyjną dachu, która wymusiła natychmiastowe zamknięcie obiektu. Organizacja meczu mogłaby zakończyć się tragicznie. Podjęto decyzję o przeniesieniu sparingu Polska - Chile na stadion Legii Warszawa. Obiekt przy Łazienkowskiej może jednak przyjąć niemal o połowę mniej kibiców. W związku z tym osoby, które kupiły bilety na mecz, otrzymają zwrot pieniędzy. Dzień przed meczem, czyli 15 listopada, uruchomiono sprzedaż nowych biletów na stadion Legii Warszawa.

Czytaj także: Mecz Polska - Chile na stadionie Legii Warszawa!

To jednak nie koniec zamieszania ws. meczu. Chilijskie media zastanawiają się, czy spotkanie na pewno się odbędzie. To w związku z niebezpieczną sytuacją, do której doszło 15 listopada. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, pocisk rosyjskiego pochodzenia spadł na terytorium Polski i doprowadził do śmierci dwóch osób. "Wysokie napięcie międzynarodowe wywołane tym wydarzeniem stawia pod znakiem zapytania, czy spotkanie się odbędzie" - pisze portal eldesconcierto.cl.

Tych doniesień nie potwierdza jednak PZPN. 

Wybuch w Przewodowie 

Do wybuchu w Przewodowie miało dojść po godzinie 15. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na terytorium Polski spadł pocisk rosyjskiego pochodzenia. Nie ma jednak dowodów, że rakietę wystrzeliła Rosja. W związku z nadzwyczajną sytuacją Polska podniosła gotowość bojową służb. Trwają także konsultacje ws. uruchomienia artykułu 4. NATO. Do Polski z całego świata płyną kondolencje i słowa wsparcia. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE