Mazowsze wyda 617 mln zł na służbę zdrowia! Uchwalono budżet na 2022 rok

2021-12-27 15:33

Odbudowa służby zdrowia po pandemii i rozbudowa szpitali - to główne cele władz Mazowsza, które właśnie uchwaliły budżet na przyszły rok. - Zbudujemy nowy SOR, zmodernizujemy szpital Bródnowski, postawimy na rehabilitacje pocovidową - mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Udany początek Jana Krzysztofa Dudy w mistrzostwach świata w szachach szybkich

Uchwalono budżet Mazowsza na 2022 rok

Modernizacja szpitali, nowy SOR i kontynuacja programu in vitro! Mazowsze uchwaliło budżet na przyszły rok. Aż 617 milionów złotych z 1,4 miliarda zł przeznaczy na ochronę zdrowia. Wśród największych planowanych na przyszły rok inwestycji znalazły się budowa i wyposażenie Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, budowa nowego budynku dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, modernizacja budynku głównego Szpitala w Rudce czy przebudowa i modernizacja pomieszczeń budynku zakaźnego w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie.

– Zapewnienie mieszkańcom województwa odpowiednich warunków leczenia i dostępu do nowoczesnej diagnostyki to priorytet zwłaszcza teraz, gdy cały świat walczy z pandemią – mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Poza tym planowana jest rozbudowa i modernizacja budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku z wyposażeniem, rozbudowa budynku D w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, a także rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku szpitala przy ul. Barskiej 16/20 w Warszawie.

Rozbudowywane będą też drogi

Na budowę, modernizację, przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich, samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy w 2022 r. w sumie 719 mln zł, z czego 401,5 mln zł na inwestycje, a kolejnych 258 mln zł na remonty i bieżące utrzymanie. Jak zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski, na Mazowszu jest blisko 3000 km dróg wojewódzkich, które co roku są systematycznie modernizowane i rozbudowywane. – Największe przedsięwzięcia na przyszły rok to m.in. kontynuacja budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, budowa tunelu w Sulejówku, kolejny etap budowy drogi od Iłży do Solca nad Wisłą czy relacji Warszawa – Wólka Kozłowska – podsumowuje wicemarszałek.

Czytaj także: Przyszłość Teatru WARSawy pod znakiem zapytania! "Nie wiemy, co nas czeka"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Podsumowanie 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Na początku roku miejsce miał Atak na Kapitol USA. Kogo przypominał kostium jednego z uczestników?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE