Marsz Niepodległości 2021 uroczystością państwową. "Rząd przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo"

2021-11-09 16:03
Rzecznik PiS: Marsz Niepodległości będzie uroczystością państwową
Autor: pexels

Marsz Niepodległości 2021 zgodnie z decyzją rządu będzie uroczystością państwową . Taką decyzję podjęto na dwa dni przed wydarzeniem. W związku z tym głos zajął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że w związku z tą decyzją, odpowiedzialność za wydarzenie przejmuje państwo.

Rafał Trzaskowski spotkał się z policjantami z Komendy Głównej Policji ws. tegorocznego Marszu Niepodległości. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 11 listopada. Wcześniej uznano je za nielegalne. We wtorek 9 listopada rząd zdecydował się objąć je swoim patronatem, w związku z tym marsz stał się uroczystością o charakterze państwowym.

Czytaj także: Obchody 11 listopada w Warszawie - plan Święta Niepodległości 2021

- Sąd trzy razy potwierdził naszą wykładnie, że nie ma co mówić o wydarzeniu cyklicznym. Rządzący świetnie zdawali sobie z tego sprawę. Niebywałe są słowa prokuratora generalnego, który współodpowiada za bezpieczeństwo i nawoływał do tego, żeby obywatele się buntowali przeciwko wyrokom sądów. Dzisiaj mamy taką sytuację, że rządzący postanowili przejąć pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo na ulicach Warszawy. Co prawda, zrobili to w sposób niezgodny z procedurą, bo tego typu wnioski powinny do nas trafić miesiące temu - podkreśl prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i podkreślił, że pełna odpowiedzialność za wydarzenie jest na barkach rządzących.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ dla prawdziwego Polaka. Nie określaj się mianem patrioty bez minimum 10/15

Pytanie 1 z 15
Polska odzyskała niepodległość 11 listopada...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE