Maraton Warszawski 2021 - będą UTRUDNIENIA W RUCHU 25-26.09. Które ulice zamknięte?

2021-09-25 20:46
Maraton Warszawski 2021 - będą UTRUDNIENIA W RUCHU 25-26.09. Które ulice zamknięte?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

W weekend warszawiaków czekają utrudnienia na ulicach w związku z 43. Maratonem Warszawskim. Niektóre ulicę będą zamknięte już od soboty. Już po raz 43 na stołeczne ulice wybiegną zawodnicy Maratonu Warszawskiego. Oprócz biegu na królewskim dystansie, zorganizowane będą także zmagania na krótszych dystansach. Zorganizowany zostanie także półmaraton, bieg sztafetowy i bieg na 5 kilometrów. W związku z tym warszawiacy w weekend muszą się liczyć z utrudnieniami w Śródmieściu, na Mokotowie, Pradze Północ, Pradze Południe, Żoliborzu i Bielanach.

Pomimo tego, że wydarzenia biegowe odbędą się w niedzielę 26 września, to już od soboty od godziny 20 zamknięte zostaną ulice w okolicach startu i mety biegów. Kierowcy nie będą mogli przejechać Wisłostradą (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką). Zamknięta zostanie ulica Sanguszki, Konwiktorska (gdzie zaplanowano start imprezy), Wybrzeże Gdańskie na odcinku między Krasińskiego a Grodzką (jezdnia zachodnia, meta 43. Maratonu Warszawskiego). Jezdnia w kierunku Gdańska będzie przejezdna przez cały czas. Dojazd do PKOLu będzie możliwy przez cały czas wschodnią jezdnią Wybrzeża Gdańskiego.

W niedzielę zawodnicy rywalizujący w maratonie wystartują z ulicy Konwiktorskiej w czterech turach w godzinach: 8, 8.15, 8.30, 8.45. Pobiegną przez Śródmieście i Żoliborz na Pragę przez most Świętokrzyski, następnie powrócą na lewą stronę Wisły i ruszą na Mokotów do ulicy Gagarina, gdzie zawrócą i pobiegną na Żoliborz i Bielany. Mostem Gdańskim przedostaną się na Pragę, pobiegną wzdłuż ogrodu zoologicznego i mostem Świętokrzyskim wrócą na Powiśle, aby zakończyć rywalizację na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Uczestnicy rywalizujący w 15. Półmaratonie Warszawskim wystartują z ulicy Moliera w czterech turach: o 12, 12.30, 12.45 i 13. Biegacze dołączą do trasy maratonu dobiegając Królewską do Krakowskiego Przedmieścia skąd wspólną trasą pobiegną na Bielany, Pragę, Śródmieście gdzie zakończą swój bieg na wspólnej mecie z maratończykami.

Początek procesu bestii z Mrowin

Maraton Warszawski 2021 - bieg trzyosobowych sztafet

Na trasie maratonu odbędzie się również bieg trzyosobowych sztafet. Pierwsza zmiana będzie miała do pokonania około 14 kilometrów, druga - około 10 kilometrów i ostatnia - około 18 kilometrów. O godzinie 17 z ulic Konwiktorskiej wystartują biegacze na dystansie 5 kilometrów. Pobiegną przez Śródmieście, Żoliborz i zakończą bieg na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Z utrudnieniami na trasie biegów muszą się zmierzyć kierowcy, mieszkańcy ulic, którymi wiedzie trasa maratonu oraz pasażerowie komunikacji miejskiej. Ulice mają być stopniowo otwierane po przebiegnięciu ostatnich uczestników

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE