Mają przypomnieć co się stało. Aktywiści postawili symbolicznie BIAŁE BUTY na ul. Sokratesa

2020-10-21 19:02 SM
Białe Buty
Autor: Miasto Jest Nasze

Upamiętnili ofiarę tragicznego wypadku na ul. Sokratesa. Aktywiści ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" postawili symboliczne białe buty, w miejscu, gdzie rok temu zginął mężczyzna potrącony przez jadący ponad 130 km/h samochód. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

ESKA XD #006

Tragiczny wypadek na Sokratesa

W miejscu wypadku zamontowano progi zwalniające. Zdaniem aktywistów to jednak zdecydowanie za mało, żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych na ulicy Sokratesa. Uważają, że ta arteria potrzebuje generalnej przebudowy. 

- Ulica powinna zostać zwężona do jednego pasa, powinny zostać zlikwidowane zatoki autobusowe, powinno zostać zastosowane tzw "esowanie" i wysepki przy przejściach dla pieszych. To spowodowałoby uspokojenie ruchu. Piesi czuliby się bezpiecznie - mówi Marta Marczak ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze". 

CZYTAJ TAKŻE: Praga-Północ walczy ze szczurami! Nawet 100 budynków przejdzie deratyzacje

Będzie remont na Sokratesa

Drogowcy zapewniają, że progi zwalniające to rozwiązanie tymczasowe. ul. Sokratesa przejdzie remont. 

- Próbujemy przygotować projekt, który realnie i na stałe poprawi pod kątem bezpieczeństwa organizację ruchu na ul. Sokratesa, a jednocześnie spodoba się mieszkańcom i radym. Niedawno braliśmy udział w spotkaniu w Urzędzie Dzielnicy Bielany - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich. 

CZYTAJ TAKŻE: Nowe obostrzenia w czerwonej strefie! Sprawdź listę obostrzeń i powiatów

Urzędnicy liczą, że remont uda się zaplanować i wykonać jak najszybciej. Konkretnego terminu jednak nie ma.