Lockdown w mazowieckim: co jest zamknięte od 15.03.2021? Jakie są obostrzenia?

2021-03-15 7:15
Koronawirus
Autor: leo2014/CC0/pixabay.com

Lockdown w mazowieckim: co jest zamknięte od 15.03.2021? Jakie są obostrzenia? Mazowieckie i lubuskie to dwa kolejne województwa objęte rządowym lockdownem. W związku z rosnącymi wskaźnikami zakażeń koronawirusem, od 15 marca w obu regionach obowiązują ostrzejsze zasady sanitarne: nowe zasady dotyczą między innymi szkół, obiektów sportowych czy instytucji kultury.

Lockdown w mazowieckim: co jest zamknięte od 15.03.2021? Jakie są obostrzenia? Ścisły reżim obowiązuje już w czterech województwach: pod koniec lutego "zamknęło się" warmińsko-mazurskie, do którego w sobotę dołączyło Pomorze. A jak ostrzega minister zdrowia Adam Niedzielski, trudne tygodnie czekają mieszkańców całego kraju.

- Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. - powiedział na konferencji Adam Niedzielski.

Od poniedziałku, 15 marca, zamknięte będą:

  • hotele,
  • baseny,
  • kina,
  • teatry,
  • muzea,
  • galerie handlowe (z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych)

Ponadto wraca nauczanie hybrydowe w klasach I-III szkół podstawowych. Te zasady mają obowiązywać co najmniej do 28 marca. Nie ma jednak pewności, że nie zostaną przedłużone.

Rozpoczął się proces pirata drogowego z ulicy Sokratesa

Lockdown w Mazowieckim - do kiedy potrwa?

Te zasady mają obowiązywać co najmniej do 28 marca. Nie ma jednak pewności, że nie zostaną przedłużone.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE