Legia Warszawa - Górnik Zabrze meczem podwyższonego ryzyka! "To decyzja policji"

2022-05-06 17:18
Legia - Górnik meczem podwyższonego ryzyka! To decyzja Policji
Autor: Marcin Smulczyński / Super Express

Już w piątek o 20:30 Legia zagra przy Łazienkowskiej w szlagierowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Od dziesięcioleci mecz obu zespołów wywołuje dodatkowe emocje. Z tego powodu służby postanowiły nadać temu spotkaniu specjalny status. W tle są także niespokojne sytuacje podczas finałowego meczu Pucharu Polski.

Limity dla kibiców

Decyzja o nadaniu temu spotkaniu statusu meczu podwyższonego ryzyka zapadła na spotkaniu Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Byli obecni na nim m.in. przedstawiciele służb, władz miejskich i władz Legii, czyli organizatora meczu.

- Na meczu będzie obecna zwiększona liczba służb informacyjnych i porządkowych. Na stadionie będą także obecni przedstawiciele z miasta, którzy skontrolują czy w momencie wprowadzania kibiców przez bramki, na stadion nie są wnoszone elementy niebezpieczne. Kibice będą mieli zakaz spożywania alkoholu - w przeciwieństwie do meczu bez specjalnego statusu, kiedy mogą być spożywane alkohole niskoprocentowe - wymienia dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Michał Domaradzki.

Służby przypomniały także o wydarzeniach z 2 maja, czyli zadymach pod Stadionem Narodowym w trakcie finałowego meczu Pucharu Polski. Kibice Lecha Poznań byli wzburzeni decyzją prezydenta Warszawy, po opinii wydanej przez straż pożarną, o zakazie wnoszenia wielkoformatowych flag, tzw. sektorówek na stadion. Te także będą zabronione w trakcie dzisiejszego meczu, podobnie jak na pozostałych spotkaniach.

- Kibice używają rac, które podpalają te flagi. Przez to ludzie ulegają poparzeniu i zaczadzeniom - tłumaczy zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej, Artur Rudzik. Służby przypominają, że za egzekwowanie ich decyzji odpowiedzialny jest organizator i wynajęte przez niego firmy ochroniarskie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Uczniowie podstawówki zwiedzali Powązki Wojskowe. Wycieczka z programem Niezapomniani

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE