Krzysztof Stanowski na Twitterze. Oto najnowsze wpisy dziennikarza sportowego

2022-12-05 10:30
Krzysztof Stanowski
Autor: Instagram / Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego dziennikarstwa. Współtwórca Kanału Sportowego z bogatą historią w mediach tradycyjnych pozostaje aktywny również na Twitterze, a jego wpisy niejednokrotnie wywołują prawdziwą burzę.

Kim jest Krzysztof Stanowski? To znany dziennikarz i twórca Weszło.com

Krzysztof Stanowski urodził się 21 lipca 1982 roku w Warszawie. Dziennikarstwem zajął się bardzo wcześnie, bo już w wieku 14 lat. Od tamtej pory zdążył publikować w "Przeglądzie Sportowym", "Naszej Legii", czy „Super Expressie”. Do tego doliczyć można współprace m.in. z redakcjami TVP Sport oraz Eleven Sports.

W 2008 roku Stanowski postanowił pójść własną drogą - założył portal weszlo.com. 10 lat później wystartował natomiast jego klub piłkarski KTS Weszło.

Niemałym przełomem w karierze dziennikarza okazało się natomiast otwarcie Kanału Sportowego na platformie YouTube. Stanowski współtworzy go od 2020 roku z Mateuszem Borkiem, Michałem Polem i Tomaszem Smokowskim. Jest również redaktorem naczelnym "Kwartalnika Sportowego", którego pierwszy numer ukazał się w 2022 roku.

Życie osobiste Krzysztofa Stanowskiego - żona, wiek

Krzysztof Stanowski w tym roku skończył 40 lat. Od 13 jest natomiast mężem Marty Sosnowskiej, która na co dzień pracuje jako dietetyczka. Małżeństwo doczekało się dwóch synów - Leona i Aleksandra.

Książki Krzysztofa Stanowskiego

Krzysztof Stanowski wydał kilka książek, głównie o tematyce sportowej, które niezmiennie cieszą się sporą popularnością. Na liście jego publikacji znaleźć można:

  • "Kowal. Prawdziwa historia" - wraz z Wojciechem Kowalczykiem;
  • "Andrzej Iwan. Spalony" - wraz z Andrzejem Iwanem;
  • "Szamo" - wraz z Grzegorzem Szamotulskim;
  • "Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów".

Do tego, w 2022 roku, Stanowski wraz z dziennikarzem Robertem Mazurkiem wydali prześmiewczy tomik poezji pt. "Kmioty Polskie". 

Afery z udziałem Stanowskiego. Marcin Najman, Maja Staśko i "Fryzjer"

Stanowski dał się poznać jako postać, która zdecydowanie nie boi się wyrażać swojego zdania. Z tego powodu wchodził w mniej lub bardziej burzliwe konflikty z licznymi bohaterami swoich programów. Wśród nich znaleźli się między innymi Marcin Najman, Maja Staśko, czy Jaś Kapela. 

Z powodu bliskiej przyjaźni z Czesławem Michniewiczem dziennikarza często pytano również o "Fryzjera". Stanowski wprost odpowiadał, że sam z Ryszardem F. nie ma nic wspólnego. O znajomość selekcjonera polskiej reprezentacji z "Fryzjerem" jego zdaniem pytać należy natomiast samego trenera, który to natomiast stoi na stanowisku, że nie brał udziału w procederze korupcyjnym w polskiej piłce.

Krzysztof Stanowski na Twitterze

Krzysztof Stanowski od dawna wykorzystuje Twittera jako platformę do kontaktu z internautami, ale również do komentowania internetowej rzeczywistości. Nie bez przyczyny jego profil obserwuje obecnie ponad 700 tys. osób.

@jorgeandersen44 @WeszloCom Mogę, ale do wszystkich redakcji nie chce mi się pisać. A PS też to wrzucił.

@WeszloCom No spoko, ale Daniel nie jest agentem Kamila Grosickiego.

@BartbaNo Widzę, że nie rozumiesz i tobie trzeba łopatologicznie. W piłce nożnej żeby ograć mistrza świata i sprawić giga sensację potrzebne są minimum dwie rzeczy. Musisz naprawdę wzbić się na wyżyny i dodatkowo musisz mieć szczęście. My go wczoraj nie mieliśmy (np. sytuacja z 1 połowy).

@BartbaNo Jak głupim trzeba być, by nie zrozumieć, czego dotyczą słowa "zabrakło szczęścia"?

Mundialowe Zero, odcinek 8. Zapraszam! https://t.co/ytRLkaxUR9

Ojców, Puchar Świata stworzony przez naturę. Matka Ziemia wie, komu należy się to trofeum. https://t.co/kgRy5zHo1w

Trwa pożegnalny wieczór reprezentacji. Jutro około 15 powrót. Atmosfera bardzo dobra, w każdej konfiguracji. Muszę niektórych zmartwić, ale było dużo serdeczności pomiędzy Robertem Lewandowskim i Czesławem Michniewiczem.

- Stano, weź tam powiedz, że ja jeszcze nie kończę. Teraz pukniemy eliminacje Euro, a potem turniej i pomyślimy co dalej. Kamil Grosicki. Tak tylko przekazuję 😜 Raczej żarty, ale dzisiaj dał piękną zmianę.

@NataG_Kaminska Więcej widać adidasa 😜

@BoniekZibi Nie no, my jakieś 32 miejsce na mistrzostwach pod tym względem. Do medalu dalej niż na boisku:)

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE