kryminalne

Kradzieże kół w Warszawie, złodzieje zostawiają samochody na cegłach. Zdjęcia

Wracają stare metody złodziei! Na ulicach Warszawy widać samochody bez kół, z podłożonymi cegłami. W czerwcu seria kradzieży opon wraz z felgami miała miejsce na Pradze-Południe i Białołęce. Mieszkańcy nie kryją oburzenia, uważają, że policja nie radzi sobie z problemem, rozważają nawet nocne, obywatelskie patrole.

Kradzieże kół z samochodów w Warszawie

Do kradzieży kół dochodzi w nocy, rano właściciele pojazdów zastają je stojące na cegłach, dzięki którym złodzieje bez użycia podnośników zdejmują koła. Co istotne, do kradzieży dochodzi nawet na głównych, oświetlonych i otoczonych blokami osiedlowych ulicach.

Można mówić już o prawdziwej pladze kradzieży, w środę i w czwartek (7, 8 czerwca) osiedlowe grupy mieszkańców na Facebooku zalały zdjęcia i posty dot. kradzieży kół.

W ostatnich miesiącach zarówno samochody jak i części do aut bardzo zdrożały, dlatego złodzieje mają swoje żniwa - szybko sprzedają koła na czarnym rynku. Wartość kół może wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mieszkańcy załamują ręce - pytają o działania policji, zapowiadają nawet obywatelskie patrole. O kradzieże zapytaliśmy policję.

Policja potwierdza i apeluje o zgłaszanie prób kradzieży czy podejrzanych osób

- W ostatnich dniach zauważyliśmy wzmożoną liczbę kradzieży kół, możemy mówić o kilkunastu przypadkach - przyznała w rozmowie z reporterem Radia Eska podinsp. Joanna Węgrzyniak, oficer prasowy komendanta rejonowego policji Warszawa VII (Praga-Południe). Jak dodała, kradzione są głównie koła ze starszych samochodów. Do tej pory nikt nie został zatrzymany.

- Prowadzimy bardzo szeroko zakrojone czynności - przez policjantów umundurowanych - dzielnicowi zawsze prowadzą rozpoznanie do każdego zdarzenia, kierujemy patrole w konkretne miejsca. W takich rejonach pojawią się także policjanci operacyjni, nieumundurowani, którzy obserwują, typują i zatrzymują podejrzanych. Weryfikujemy wszystkie informacje - podkreśliła podinsp. Węgrzyniak.

Stołeczni policjanci apelują, by będąc świadkiem kradzieży lub podejrzanych zachowań od razu zawiadamiać policję. - Trzy dni temu dostaliśmy na numer alarmowy informację, że po parkingu kręci się jakiś mężczyzna, wysłaliśmy na miejsce patrol, w międzyczasie ten człowiek ukradł rower. Po pościgu został zatrzymany - podsumowała policjantka.

Najczęściej kradzione samochody w Warszawie w 2022 roku. Policja ujawnia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE