KOSZMAR kierowców w Warszawie! Przez ujemne temperatury nie mogą odjechać z parkingu

2021-02-12 20:33
KOSZMAR kierowców w Warszawie! Przez ujemne temperatury nie mogą odjechać z parkingu
Autor: Pixabay KOSZMAR kierowców w Warszawie! Przez ujemne temperatury nie mogą odjechać z parkingu

Warszawscy kierowcy są zdruzgotani! Narzekają na to, że wraz z nadejściem ujemnych temperatur nie mogą odpalić swoich samochodów! To dlatego, że w bakach aut paliwo po prostu zamarza! Powodem ma być niska jakość benzyny i oleju napędowego sprzedawanych na stołecznych stacjach benzynowych. Naprawa samochodu może kosztować nawet kilkaset złotych!

Koszmar warszawskich kierowców

Warszawscy kierowcy narzekają, że wraz ze spadkiem temperatur nie mogą odpalić swoich samochodów! Przyczyną jest zamarznięte w baku paliwo. Dlatego stołeczne warsztaty samochodowe przeżywają oblężenie. Ich właściciele mówią, że zdarzają się dni, gdy odbierają nawet kilkadziesiąt telefonów.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

- Ta historia powtarza się tak naprawdę co roku. Problemem jest tutaj słabej jakości paliwo, nieregularna wymiana filtra paliwa. Zamarza woda w filtrach i z tego mamy utrudnione odpalanie - tłumaczy ​Łukasz Bielik z warszawskiego Autoserwisu Radzymińska. I sugeruje, by kierowcy przed każdym sezonem zimowym wymienili filtr paliwa i zadbali o świece żarowe.

Stacje benzynowe - Warszawa

Aby ustrzec się przed zamarzaniem benzyny w baku należy wybierać dobre stacje benzynowe. - Jest rzesza klientów, którzy trzymają się markowych stacji. Jednej, dwóch. Natomiast jest rzesza klientów, którzy tankują "gdzie popadnie". I te stacje bardziej markowe - jeżeli wierzyć klientom - są bezpieczniejsze. Ci klienci mają mniejsze problemy z odpalaniem. Jednak to paliwo jest troszeczkę lepszej jakości. W szczególności to paliwo zimowe - mówi ​Łukasz Bielik.

Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?

Kontrole paliwa

Jakość paliwa na stacjach benzynowych regularnie sprawdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak mówi jego rzeczniczka Małgorzata Cieloch, paliwo zimowe powinno różnić się od letniego.

- W Polsce mamy dwa typy paliw - letnie i zimowe. Te parametry zmieniają się w stosunku do pory roku. Są określone daty. Od 16 listopada do końca lutego mamy paliwo zimowe. I ono powinno spełniać parametry, które są dookreślone w ustawie. Powinno spełniać również wszystkie parametry związane z warunkami zimowymi w Polsce - tłumaczy Małgorzata Celoch.

Skarga do rzecznika konsumentów

Jeśli właściciele stacji nie dostosują się do wymagań ustawowych - konsumenci mogą złożyć skargę do rzecznika konsumentów. - Od początku roku otrzymaliśmy koło 30 różnego rodzaju sygnałów dotyczących tzw. zamarzania paliwa zimą. Te sygnały dotyczyły i benzyn i oleju napędowego. Część z nich dotyczyła województwa mazowieckiego. Wszystkie zostały odnotowane i sprawdzone. Na razie nie potwierdziły się sygnały od konsumentów o tzw. złym paliwie. Ale badania i analizy w laboratoriach nadal trwają. Jeśli parametry nie spełniają oczekiwań związanych z ustawą, to kara na osobę, która wprowadza takie paliwo do obrotu może wynieść do 500 tys. złotych lub do 3 lat pozbawienia wolności - mówi Małgorzata Celoch.

Naprawa samochodu z zamarzniętym paliwem może kosztować nawet 300 złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE