Koronawirus: Policja i banki ostrzegają przed oszustami, którzy rozsyłają fałszywe wiadomości

2020-03-14 16:26 STAN
Uważaj na te wiadomości!
Autor: Polska Policja Uważaj na te wiadomości!

Sprzedają szczepionki i straszą zabraniem pieniędzy. Fałszywe wiadomości trafiły do osób w całym kraju. Policja i banki ostrzegają - to oszuści! Nie należy wchodzić w żadne wysłane linki. Dowiesz się więcej na ESKA Warszawa.

- PRZEKAŻCIE DALEJ I OSTRZEŻCIE ZNAJOMYCH! Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki! - ostrzega PKO Bank Polski. Bank podał przykład takiego fałszywego SMS-a: „Informujemy, że zgodnie ze spec ustawą dotycząca koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN”.

Przed oszustami ostrzega też Polska Policja. - #FAKENEWS Jeśli otrzymacie takiego SMSa lub e-mail z linkiem, nie otwierajcie go‼️ Takie informacje są fałszywe i mogą doprowadzić do prawdziwej utraty pieniędzy. Nie dajmy się oszukać! Nie powielajmy fałszywych wiadomości! Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność! - czytamy na Twitterze. Tym razem pokazano inny przykład wiadomości:"Zgodnie z specustawa dt koronawirusa wszyscy obywatele RP beda szczepieni. Z refundacja koszt wynosi 70 PLN. Oplac, aby uniknac kolejek".

Bieżące informacje dotyczące koronawirusa znajdziecie w naszej >>RELACJI<<.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.