Kino AMONDO zagrożone! Musi zdobyć pieniądze do 10.07 - w sieci trwa zbiórka

2022-07-01 19:53
AMONDO kino
Autor: AMONDO kino AMONDO kino

To wyjątkowe miejsce bez pomocy widzów może zniknąć z kinowej mapy Warszawy! W sieci uruchomiono zbiórkę pieniędzy na ratowanie słynnego kina AMONDO, które znalazło się w tarapatach. Szczegóły i link do zrzutki znajdziecie w naszym artykule.

Kino AMONDO - dla wielbicieli i wielbicielek dziesiątej muzy ta nazwa jest dobrze znana. Mieszczące się pod adresem Żurawia 20 kino jest pod wieloma względami wyjątkowe. Po pierwsze, to prawdopodobnie najmniejsze kino w stolicy - sala główna pomieści 33 osoby! Po drugie, AMONDO ma niesamowitą atmosferę butikowego kina, w którym nastrój tworzą neony i fotele retro. Po trzecie, w tym miejscu zobaczymy nie tylko najlepsze filmy niezależne i artystyczne, ale też pokazy obrazów na kasetach VHS! AMONDO od 7 lat działa w Warszawie jako inicjatywa non-profit tworzona przez ludzi kochających kino. Niestety dalsze funkcjonowanie tego miejsca stoi pod znakiem zapytania. Pandemia i trudny czas po koronawirusie poważnie zachwiały jego możliwościami finansowymi. Jeśli do 10 lipca kino nie zbierze odpowiedniej kwoty, będzie musiało zawiesić działalność na wakacje. Jeżeli zaś sytuacja się nie poprawi, może zostać zamknięte na zawsze! AMONDO utworzyło więc zbiórkę pieniędzy. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Tak wygląda toaleta w nowym metrze na Bemowie

Zbiórka pieniędzy na kino AMONDO - gdzie wpłacać darowizny?

W kryzysowej sytuacji kino zwróciło się o pomoc do mieszkańców i mieszkanek Warszawy. W serwisie zrzutka.pl utworzono zbiórkę pieniędzy potrzebnych na dalszą działalność AMONDO. Cel to 30 000 zł. Na koncie jest już prawie 11 000 zł (stan na 1.07), ale cała kwota musi zostać zebrana przed 10 lipca. By zachęcić wszystkich do wsparcia kina, przewidziano nagrody dla najhojniejszych darczyńców:

  • 500 zł - karnet roczny do naszego kina. Nielimitowany wstęp na wszystkie pokazy w AMONDO - repertuarowe, specjalne, DKFy, czy pokazy z VHSów.
  • 1000 zł - możliwość zorganizowania prywatnego pokazu w kinie dla swoich znajomych.
  • 3000 zł - zorganizuj imprezę w AMONDO, tylko dla siebie.

Nagrody są do zrealizowania w przeciągu roku. Zrzutkę na kino AMONDO znajdziecie tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE