Kierowca pijany, a pasażer z narkotykami. Policja dopadła ich po pościgu

2022-07-12 15:05
Zatrzymani w rękach policji
Autor: babice.policja.gov.pl / pixabay.com Zatrzymani w rękach policji

Policjantom z Ożarowa Mazowieckiego po pościgu udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Kierowca okazał się być nietrzeźwy, zaś jego pasażer miał przy sobie narkotyki. Ale to nie wszystko! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Ci mężczyźni  mieli już sporo na sumieniu, dlatego gdy krótko po północy na krajowej 92-ce zauważyli policjantów dających im znak do zatrzymania się, postanowili uciekać. Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ożarowskiego komisariatu podjęli pościg, nie rezygnując przy tym z dawania dźwiękowych i świetlnych sygnałów do zatrzymania. Uciekający nie mieli jednak zamiaru oddać się w ręce stróżów prawa i wciskali gaz do podłogi. Do pościgu dołączyła załoga z komisariatu w Błoniu, gdzie też pościg dobiegł końca po tym, gdy kierowca nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu. Gdy policjanci sprawdzili obu mężczyzn zrozumieli, dlaczego tak bardzo zależało im na ucieczce.

Obaj byli poszukiwani

Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek kierował mając blisko promil alkoholu w organizmie. Przy jego pasażerze znaleziono zaś amfetaminę. Na dodatek okazało się, że obaj byli poszukiwani. 39-latek miał zasądzone 49 dni odsiadki w areszcie. Kierowca był zaś poszukiwany w celu aresztowania i przekazania do ekstradycji oraz listem gończym i nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Źródło: babice.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wielka ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Mężczyzna położył pocisk na trakcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE