Kiedy otworzą salony fryzjerskie i siłownie? Czy będzie można iść na paznokcie? Znamy oficjaną datę! [ZASADY]

2020-05-13 12:49
Fryzjer
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i siłownie? Czy będzie można iść na paznokcie? Te pytania zadają sobie nie tylko kobiety. Od kilku tygodni nie mogliśmy skorzystać z usług, które do tej pory były dla nas codziennością. Epidemia koronawirusa odwróciła jednak nasze życie do góry nogami. 13 maja premier Mateusz Morawiecki wydał oświadczenie w tej sprawie! Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa

Epidemia koronawirusa uderzyła w całą Europę na przełomie lutego i marca. Od tego czasu musieliśmy przyzwyczaić się do wielu zmian i niedogodności. Obecnie do sklepu może wejść tylko ograniczona liczba osób. Każdy z nas musi mieć również maseczkę i rękawiczki. Przed wejściem do większości sklepów należy odkazić ręce płynem dezynfekującym. W II etapie odmrażania gospodarki otworzyły się między innymi galerie handlowe i miejsca rehabilitacji. Kiedy otworzą salony fryzjerskie i siłownie? Zanim to nastąpi, czeka nas sporo zmian. III etap odmrażania gospodarki w Polsce rozpoczniemy 18 maja. Otworzą się między innymi kawiarnie, restauracje i właśnie długo oczekiwane salony fryzjerskie, studia paznokci i kosmetyczne. Wszystko jednak na specjalnych zasadach. Jakich?

Spis treści

 1. Kiedy otworzą salony fryzjerskie i siłownie?
 2. Czy będzie można iść na paznokcie i do kosmetyczki?
 3. Czy będzie można zrobić rzęsy? Na jakich zasadach?

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i siłownie?

Salony fryzjerskie na specjalnych zasadach otworzone zostaną od 18 maja. Jakie będą obostrzenia? Najpewniej przedstawiać będą się one podobnie jak w Niemczech, gdzie:

 • Klientka jak i fryzjerka musi mieć maseczki na twarzy
 • Każdy klient musi mieć umyte włosy
 • Zachować należy szczególną ostrożność i odstępy
 • Przed wejściem do salonu zdezynfekować należy ręce
 • Umówić należy się telefonicznie

Siłownie pozostaną zamknięte do IV etapu odmrażania gospodarki. By mogły funkcjonować konieczne będą dezynfekcja wszystkich sprzętów nawet co kilkanaście minut, zachowanie odstępów, ćwiczenia w maseczkach i rękawiczkach.

Czy będzie można iść na paznokcie i do kosmetyczki?

Od 18 maja będziemy mogli na specjalnych zasadach skorzystać z niektórych usług kosmetycznych. Są one jednak bardzo ograniczone ze względu na konieczność pozostania w maseczce. Pójdziemy również na paznokcie ale najpewniej:

 • Klientka jak i kosmetyczka musi mieć maseczki na twarzy
 • Zabieg nie może trwać dłużej niż godzinę
 • Zachować należy szczególną ostrożność i odstępy
 • Przed wejściem do salonu zdezynfekować należy ręce
 • Umawiać na wizytę należy się telefonicznie
NRD1 z Shanguy, Tom Gregory i inne gwiazdy w Domowym Graniu!

Czy będzie można zrobić rzęsy? Na jakich zasadach?

Zabieg przedłużania rzęs nie jest bezpieczny ze względu na niemożliwość zachowania odstępów. Trwa on również wyjątkowo długo, co może doprowadzić do zakażenia. Klientki lub kosmetyczki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE