Jak się plecie wianki na Noc Świętojańską? Instrukcja krok po kroku! [JAK ZROBIĆ WIANEK]

2020-06-19 11:49
Jak się plecie wianki na Noc Świętojańską? Instrukcja krok po kroku! [JAK ZROBIĆ WIANEK]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jak się plecie wianki na Noc Świętojańską? oczątek lata kojarzony jest również ze słynną Nocą Kupały. Wtedy to dawni Słowianie świętowali przy ogniskach bawiąc się przez całą noc. W czasie Nocy Kupały skakano przez ogniska, co miało oczyszczać i chronić przed nieszczęściem. Ponadto panny puszczały na wodę wianki, a kawalerowie mieli za zadanie je wyłowić. jak przygotować taki wianek? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa!

Jak się plecie wianki na Noc Świętojańską? Instrukcja krok po kroku! Noc Kupały i Noc Świętojańska to święta podobne, a jednak wywodzące się z odmiennych tradycji. Obchodzimy je również w innych terminach, a tylko czasami się ze sobą spotykają. Noc Świętojańska obchodzona jest zawsze w wigilię Świętego Jana. Jest to obyczaj chrześcijański, który wywodzi się z Nocy Kupały. Z kolei Noc Kupały to dawna słowiańska tradycja. Każdy z nas może cieszyć się na przyjście lata w dowolny sposób. Jednym z najpopularniejszych sposobów, zwłaszcza wśród młodych dziewczyn, jest przygotowywanie wianków. Jak upleść wianek z kwiatów i liści? Ile zajmuje to czasu? Mamy dla was kilka wskazówek, które sprawią, że będzie to prost i przyjemne zadanie!

Jak się plecie wianki na Noc Świętojańską?

Jak zrobić wianek? To bardzo proste! Na początku przypomnijcie sobie, jak wygląda plecenie warkocza. Ta znajomość będzie wam niezbędna! Następnie musicie przygotować:

  • Nożyczki
  • Sznurek lub nitkę

Znajdźcie również spokojne miejsce. Przyda się trochę płaskiej płaszczyzny lub płótno. Kwiatki i liście, które wybierzecie do wianka, powinny mieć długie łodygi. Dzięki temu łatwiej będzie splatać je ze sobą. Możecie wybrać dowolne rośliny, my odradzamy jednak używanie tych, które są wam nieznane. Mogą być trujące! Wianek zaplatamy, a wzmocnić możemy go nitkami. Ponadto, jeśli nie jesteśmy pewni konstrukcji, to pomogą nam giętkie gałązki. Dobrze upleciony wianek powinien trzymać się na włosach wiele godzin. Poniżej znajdziecie sprawdzone filmiki instruktażowe. Czas przygotowania wianka, to około godziny.

Wianek możecie też stworzyć ze sztucznych kwiatów. Podstawą tej konstrukcji powinien być giętki drucik.

Bób - Jak kupować, ugotować, co przyrządzić z bobu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE