Jacek Wachowicz nowym wiceburmistrzem Pragi-Północ - wybrany jednym głosem przewagi

2021-07-15 8:51
Jacek Wachowicz
Autor: fot www.facebook.com/jacek.wachowicz.7 Jacek Wachowicz

Jacek Wachowicz został wybrany przez dzielnicowych radnych na stanowisko wiceburmistrza Pragi-Północ jednym głosem przewagi. Poparło go 11 radnych, 10 było przeciw. Więcej na temat nowego wiceburmistrza w artykule.

Wachowicz zajmie stanowisko zmarłego Dariusza Wolke

Podczas środowych nadzwyczajnych obrad rady dzielnicy Praga-Północ, wybrano nowego wiceburmistrza, który zastąpił na stanowisku zmarłego na początku czerwca Dariusza Wolke. W sesji, która odbywała się stacjonarnie, uczestniczyło 21 spośród 23 radnych, dwóch było nieobecnych; 11 radnych poparło kandydaturę Jacka Wachowicza, 10 było przeciwko. Nikt nie wstrzymał się od głosowania. Wachowicz został wybrany na stanowisko wiceburmistrza Pragi-Północ w kadencji 2018-2023 jednym głosem przewagi. W imieniu zarządu dzielnicy na stanowisko wiceburmistrza kandydaturę Jacka Wachowicza zgłosiła burmistrz Ilona Soja-Kozłowska. Kandydat odpowiadał na pytania radnych dotyczące m.in centrum Restart, które miałoby powstać w Szpitalu Praskim. Chodzi o ośrodek dla osób bezdomnych i uzależnionych oraz Dom dziennego Pobytu dla seniora.

Futbologia gala

"Mam nadzieję, że wspólnie z Koalicją i Platformą Obywatelską dojdziemy do porozumienia i uda nam się przekonać władze Warszawy, że kolejny ośrodek dla narkomanów jest na Pradze niepotrzebny" - powiedział Wachowicz.

Dodał też, że w tej chwili na Pradze są leczeni narkomani nie tylko z Pragi, ale z całej Warszawy. "Niech każdy zajmie się swoimi problemami. Nie ma i nie będzie zgody, żeby kolejny ośrodek powstał w naszej dzielnicy. Tam jest zaprojektowany prawie jak Belweder dla osób uzależnionych. Trzeba dbać o te osoby, ale może bez przesady" - stwierdził Wachowicz.

Jako główną bolączkę na Pradze-Północ wskazał też sprawę malwersacji pracownika z DBFO. "Musimy wyjaśnić tę sprawę i wyciągnąć konsekwencje" - podkreślił.

Odniósł się także do programu rewitalizacji Pragi Traktu Książęcego. "Będziemy rewitalizować kolejne ulice. Marzy mi się, żeby kłótnie nasze sprowadzały się do tego, którą ulicę będziemy teraz remontować" - powiedział Wachowicz. "Planujemy, żeby rewitalizacja odbywała się również w kamienicach bez mieszkańców, bo to jest wtedy łatwiejsze i szybsze" - dodał.

Jako główną inwestycję, którą chciałby zrealizować podczas swojej kadencji Jacek Wachowicz, jest Praskie Centrum przy ulicy Wołomińskiej. "To jeden budynek, który łączy trzy funkcje: żłobek, miejsce dla seniorów oraz biblioteka multimedialna" - wskazał radny.

"Tych, co zagłosowali przeciw mnie, przekonam swoją ciężką pracą" - zadeklarował nowo wybrany wiceburmistrz Pragi-Północ, Jacek Wachowicz.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE