Internetowa randka warta pół miliona. Młodej kobiecie nie zależało na miłości

2022-12-05 11:20
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva / fot. Policja

Do komendy zgłosił się mężczyzna, który po randce stracił pół miliona złotych. Na spotkanie z młodą kobietą umówił się za pośrednictwem portalu internetowego. W trakcie spotkania pojechali do jego mieszkania. Reszty randki nie pamięta, a z jego domu razem z kobietą zniknęło 500 tysięcy złotych.

Pechowa randka z internetu

Zgłoszoną przez mężczyznę sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie zebranych informacji ustalili, co tak naprawdę się stało w trakcie feralnej randki. Jak wynika z zebranych materiałów, kobieta, z którą się spotkał podała mu w alkoholu substancję nasenną lub środek odurzający. Gdy poszkodowany stracił przytomność kobieta wspólnie z innym mężczyzną ukradli pieniądze z mieszkania zgłaszającego. Ich łupem padło pół miliona złotych.Po zebraniu dowodów kryminalni pojawili się w mieszkaniu 21-latki i 24-latka. Oboje zostali zatrzymani. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich lokali funkcjonariusze odnaleźli prawie połowę utraconych pieniędzy. Zabezpieczyli również to, co para zdążyła już zakupić za skradzioną gotówkę, była to przede wszystkim markowa odzież, ale też np. rasowy pies.Zgromadzony przez śledczych z dochodzeniówki obszerny materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Złodzieje usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju poprzez doprowadzenie do stanu nieprzytomności pokrzywdzonego, a potem kradzież pieniędzy w kwocie co najmniej 500 tysięcy złotych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

MotoMikołaje 2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE