Wracają gwałtowne burze, grad i wichury. IMGW wydał ostrzeżenie dla połowy kraju. Będzie niebezpiecznie!

i

Autor: Pixaby Alert RCB dla kilku województw! Burze z gradem i porywisty wiatr

IMGW ostrzega przed upałem i burzami z gradem! Strażacy wciąż mają ręce pełne roboty

2021-07-27 8:53

W wyniku burz mazowieckie służby interweniowały 61 razy, w tym 43 razy usuwały skutki silnego wiatru. a 18 razy podtopień dróg i budynków. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie garwolińskim 13, w Warszawie 8, pow. piaseczyńskim 6, grójeckim 5, siedleckim 4. Jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach? Czy mamy się czego obawiać?

IMGW ostrzega przed upałem i burzami z gradem! Strażacy wciąż mają ręce pełne roboty. Kolejne dni na Mazowszu również mogą być groźne, chociaż sytuacja w tym województwie nie jest najgorsza w Polsce. Kolejne burze przejdą nad stolicą, a towarzyszyć im może silny wiatr. We wczesnych godzinach rannych i późnych wieczornych może pojawić się mgła, która szczególnie da się we znaki kierowcom.

Policja zatrzymała bandytę, który rozjeżdżał ludzi w BMW

Na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu we wtorek rano wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed upałem. Z kolei dla Wielkopolski oraz województw podlaskiego i łódzkiego Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu IMGW prognozuje wystąpienie upałów, podczas których temperatura maksymalna w dzień będzie wahać się od 28 do 31 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna w nocy - od 18 do 20 stopni Celsjusza. W trzech pozostałych województwach objętych alertem przed burzami spodziewane są opady deszczu, które lokalnie wyniosą do 40 mm oraz wiatr, który w porywach osiągnie 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE