II linia metra: Stacje Ulrychów i Bemowo już otwarte!

i

Autor: Twitter/Rafał Trzaskowski II linia metra: Stacje Ulrychów i Bemowo już otwarte!

II linia metra: Stacje Ulrychów i Bemowo już otwarte! [WIDEO]

2022-06-30 16:45

Nowe odcinki II linii metra już otwarte! Mieszkańcy stolicy mogą korzystać ze stacji Ulrychów i Bemowo. Wcześniej pojawiały się informacje dotyczące problemów z pozwoleniami dotyczącymi budowy. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Metro na Bemowo

- W czwartek druga linia metra pojedzie na Bemowo - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wojewoda wydał zgodę na użytkowanie stacji Ulrychów, Bemowo oraz tunelu między nimi - poinformował. Prezydent stolicy na czwartkowej konferencji zorganizowanej na stacji Bemowo podkreślił, że metro dotarło już na dziewiątą dzielnicę Warszawy.

Trzaskowski poinformował, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii metra. Ostatnie formalności trwały jeszcze w trakcie konferencji.

- Mamy wszystkie pieczątki, pozwolenia, w związku z tym normalnie będziemy mogli otworzyć stację - powiedział Trzaskowski, jak tylko dowiedział się o decyzji wojewody. Dziękował też Radziwiłłowi za przyspieszenie procesu.

Rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz poinformowała wcześniej, że kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na stacjach Ulrychów i Bemowo oraz tunelu pomiędzy nimi zakończyła się pozytywnie. Decyzje o pozwoleniu na użytkowanie przygotowywano "najszybciej, jak się da".

Najkrótszy odcinek metra

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra

QUIZ. Znasz te przysłowia o lecie i wakacjach? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Kiedy lipiec daje deszcze...
Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE