Ich babcia była nieprzytomna. Małe bohaterki z Piaseczna uratowały jej życie

i

Autor: Policja Ich babcia była nieprzytomna. Małe bohaterki z Piaseczna uratowały jej życie

brawo

Ich babcia była nieprzytomna. Małe bohaterki z Piaseczna uratowały jej życie

2023-04-14 14:40

Wzruszająca historia z Piaseczna koło Warszawy. Dwie dziewczynki ocaliły życie swojej babci. Gdy opiekująca się nimi seniorka nagle straciła przytomność, starsza z dziewczynek od razu chwyciła za telefon i wybrała numer 112. Jej młodsza siostra też zachowała spokój. Za swoją postawę zostały wyróżnione przez komendanta policji.

Piaseczno. Dziewczynki uratowały życie swojej babci

Cała sytuacja miała miejsce w tym roku. 9-letnia Zuzia i 6-letnia Ula zostały pod opieką swojej babci. Nagle doszło do nieszczęścia. Kobieta straciła przytomność. Dziewczynki zachowały jednak zimną krew. - Zuzia bez wahania i zastanowienia sięgnęła po telefon i wybrała numer alarmowy 112 – opisuje zajście asp. Magdalena Gąsowska z policji w Piasecznie. - Ze stoickim spokojem prowadziła rozmowę, przekazując wszystkie informacje, o które prosiła ją dyspozytorka. Dziewczynka zadbała również o to, by jej młodsza siostra nie bała się i czuła się bezpiecznie. Dzięki tak wzorowemu zachowaniu, na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły seniorce pomocy i zabrały ją do szpitala – mówi policjantka.

Wzorową postawę dzieci postanowił docenić mł. insp. Paweł Krauz, komendant piaseczyńskiej policji. W czwartek przed świętami zaprosił je do komendy i wręczył dyplomy. W ramach dodatkowej nagrody dziewczynki mogły zwiedzić budynek komendy oraz przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Największą radość sprawiła im możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego, w tym radiowozów.

Sonda
Dzwoniłeś/aś kiedyś na 112?
Źródło: Ich babcia była nieprzytomna. Małe bohaterki z Piaseczna uratowały jej życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE