Festiwal Inżynierów na otwarcie Stacji Praga - wydarzenie przeniesie mieszkańców w czasie!

2022-06-14 12:27
Ulica Inżynierska
Autor: Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https/commons.wikimedia.orgwindex.phpcurid=68826463 Ulica Inżynierska

W miejscu pierwszej warszawskiej zajezdni tramwajowej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Zaplanowany na otwarcie Stacji Praga Festiwal Inżynierów przeniesie mieszkańców i mieszkanki w czasy świetności tego miejsca. Szczegóły w artykule.

Ulica Inżynierska na Pradze-Północ - to tam funkcjonowała pierwsza w Warszawie zajezdnia - wówczas jeszcze konnych - tramwajów. To miejsce o niezwykle bogatej historii przez lata stopniowo popadało w zapomnienie. Zmieniło się to dzięki inicjatywie Stacja Praga i pracom rewitalizacyjnym, które powoli przywracają Inżynierskiej dawną świetność. Z okazji otwarcia Stacji Praga odbędzie się tam pierwsza edycja Festiwalu inżynierów. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie zabierze mieszkańców i mieszkanki w podróż do czasów dawnej Pragi. W dalszej części artykułu dowiecie się, kiedy jest Festiwal inżynierów i jakie atrakcje przygotowano.

Tak powstaje Muzeum Historii Polski. Najpiękniejszy widok na centrum Warszawy!

Festiwal Inżynierów - data i atrakcje

Stacja Praga to inicjatywa wielbicieli i wielbicielek Pragi-Północ. Dzięki działaniom aktywizacyjnym dla mieszkańców, Stacja Praga odtwarza dawny klimat praskich podwórek. Na sobotę, 18 czerwca zaplanowano otwarcie Stacji Praga przy ul. Inżynierskiej 6. Towarzyszący temu Festiwal inżynierów to moc atrakcji dla prażan i prażanek. Organizatorzy szykują między innymi:

  • Wystawę edukacyjną o historii miejsca,
  • Wernisaż dzieł sztuki prezentujący artystów, których połączyła Praga,
  • Zlot zabytkowych samochodów,
  • Wehikuł czasu we współpracy z NASZĄ Kawiarnią Międzypokoleniową,
  • Stoiska z przedmiotami vintage,
  • Stoiska z przekąskami,
  • Muzykę na żywo.

Festiwal inżynierów rozpoczyna się o 12:00 i potrwa do 20:00. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie Stacji Praga.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE