Ferie zimowe 2022 MAZOWIECKIE - kiedy zimowa przerwa w szkołach województwa?

2021-09-13 16:04
Ferie zimowe
Autor: pixabay.com Ferie zimowe

Uczennice i uczniowie z województwa mazowieckiego niecierpliwie wyczekują rozpoczęcia tegorocznych ferii zimowych. Kiedy będą mogli przez dwa tygodnie odpoczywać od szkoły? Datę ferii na Mazowszu znajdziecie w naszym artykule.

Kiedy ferie zimowe 2022 w województwie mazowieckim? Odpowiedź na to pytanie muszą koniecznie poznać uczniowie i uczennice z Warszawy, Radomia, Siedlec, Płocka i wszystkich innych miejscowości Mazowsza. Ferie zimowe to dwa tygodnie oddechu między letnim a zimowym semestrem w szkole. W tym czasie tysiące osób uczących się odpoczywa od zajęć lekcyjnych, a miejscowości w górach przeżywają oblężenie narciarzy i narciarek korzystających z przerwy. By uniknąć nadmiernego toku w górach i przedłużyć sezon turystyczny w górach, ferie zimowe są regionalizowane. Wszystkie województwa podzielone są na cztery grupy, które zaczynają ferie zimowe w różnych terminach. Jaka data obowiązuje dla województwa mazowieckiego? O tym w dalszej części artykułu.

Co tam w środku gra - Metallica

Ferie zimowe dla województwa mazowieckiego - DATA

Informacja o datach rozpoczęcia ferii zimowych podana została przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wyznaczono cztery okresy ferii dla poszczególnych województw. Zimowe przerwy 2022 wyznaczono na:

  • 1. Grupa: 17 - 30 stycznia 2022 r.
  • 2. Grupa: 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.
  • 3. Grupa: 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.
  • 4. Grupa: 14 – 27 lutego 2022 r.

Mazowsze znalazło się w grupie 3. Uczniowie i uczennice z naszego województwa mają ferie zimowe 31 stycznia - 13 lutego 2022 r wraz z województwami dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE