Fatalny raport Polskiego Alarmu Smogowego! Nadal nie brakuje kopciuchów

i

Autor: Pixabay Fatalny raport Polskiego Alarmu Smogowego! Nadal nie brakuje kopciuchów

Fatalny raport Polskiego Alarmu Smogowego! Nadal nie brakuje kopciuchów

2021-11-08 21:12

Fatalne tempo wymiany kopciuchów w podwarszawskich gminach. Do tej pory - jak wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego - w większości z nich wymieniono zaledwie 1-2 procent trujących kotłów. A to oznacza, że przy utrzymaniu tego trendu, wszystkie piece zostaną wymienione dopiero za kilkadziesiąt lat.

Raport Polskiego Alarmu Smogowego

Nawet 50 lat przy obecnym tempie zmian może potrwać wymiana kopciuchów w podwarszawskich gminach. Jak wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego w wielu z nich do tej pory pozbyto się zaledwie 1-2 procent trujących kotłów. Jak mówi rzecznik organizacji, Piotr Siergiej - te dane niepokoją.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

- Nawet nie mówimy o planecie, mówimy o mieszkańcach tych gmin, którzy oddychają tym strasznym powietrzem. Jest listopad, jestem przekonany, że wieczorem, po wyjściu na dwór poczują smród. Jeśli nie będzie wiatru, to na pewno poczujemy smród - mówi Piotr Siergiej.

Piastów liderem w wymianie kotłów

Jedną z najlepiej radzących sobie z kopciuchami gmin jest Piastów, gdzie pozbyto się ponad 1/4 trujących kotłów. Jak mówi Dominik Banasiewicz z wydziału utrzymania miasta - kluczem do sukcesu jest kampania informacyjna.

- To nie jest tak, że my jako urząd mamy program i zamykamy się i siedzimy cichutko. Trzeba podać tę rękę mieszkańcom z informacją, że jest możliwość wymiany kopciuchów. Zamiast później ich karać - mówi Dominik Banasiewicz.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?

Od 2023 roku korzystanie z kopciuchów na Mazowszu będzie nielegalne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE