Eko Patrol Straży Miejskiej. Ile wykonał interwencji i jakim zwierzętom pomógł w 2020 roku?

2021-01-27 11:45 P.R
Eko Patrol Straży Miejskiej. Ile wykonał interwencji i jakim zwierzętom pomógł w 2020 roku?
Autor: Eko Patrol Straż Miejska Warszawa https://strazmiejska.waw.pl/interwencje-eko/7188-najwi%C4%99ksza-%C4%87ma-%C5%9Bwiata-dzi%C4%99ki-pomocy-ekopatrolu-ju%C5%BC-pod-opiek%C4%85-cites.html

Eko Patrol Straży Miejskiej podsumował 2020 rok. Okazuje się, że w tym okresie odbyło się blisko 17 tys. interwencji. Komu pomagali strażnicy miejscy?

Eko Patrol niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, a także rannym oraz dziko żyjącym. Co ciekawe, strażnicy miejscy z Eko Patrolu ratują także zwierzęta egzotyczne, które zostały wyrzucone lub uciekły z prywatnych hodowli. Interwencje zwierząt egzotycznych dotyczyły w przeszłości m.in. ptaszników np. z gatunków kędzierzawy, węży egzotycznych np. lancetogłowego, boa dusiciela, a także pytonów, skorpionów, waranów, legwanów i ptaków egzotycznych. W Eko Patrolu pracują miłośnicy zwierząt, którzy przed podjęciem pracy przechodzą wiele szkoleń przeprowadzanych m.in. w ZOO i w innych placówkach. Wielu funkcjonariuszy adoptuje uratowane przez siebie bezdomne zwierzęta. Eko Patrol został założony 15 lat temu przez Piotra Mostowskiego i przez ten czas znacznie się rozwinął. Z roku na rok rośnie też uznanie mieszkańców stolicy dla działań podejmowanych przez tę jednostkę, która w większości przypadków jako pierwsza pomaga zwierzętom w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ukradł pieniądze ciężko chorej Lence