Eko Patrol Straży Miejskiej. Ile wykonał interwencji i jakim zwierzętom pomógł w 2020 roku?

2021-01-27 11:45
Eko Patrol Straży Miejskiej. Ile wykonał interwencji i jakim zwierzętom pomógł w 2020 roku?
Autor: Eko Patrol Straż Miejska Warszawa https://strazmiejska.waw.pl/interwencje-eko/7188-najwi%C4%99ksza-%C4%87ma-%C5%9Bwiata-dzi%C4%99ki-pomocy-ekopatrolu-ju%C5%BC-pod-opiek%C4%85-cites.html

Eko Patrol Straży Miejskiej podsumował 2020 rok. Okazuje się, że w tym okresie odbyło się blisko 17 tys. interwencji. Komu pomagali strażnicy miejscy?

Eko Patrol niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, a także rannym oraz dziko żyjącym. Co ciekawe, strażnicy miejscy z Eko Patrolu ratują także zwierzęta egzotyczne, które zostały wyrzucone lub uciekły z prywatnych hodowli. Interwencje zwierząt egzotycznych dotyczyły w przeszłości m.in. ptaszników np. z gatunków kędzierzawy, węży egzotycznych np. lancetogłowego, boa dusiciela, a także pytonów, skorpionów, waranów, legwanów i ptaków egzotycznych. W Eko Patrolu pracują miłośnicy zwierząt, którzy przed podjęciem pracy przechodzą wiele szkoleń przeprowadzanych m.in. w ZOO i w innych placówkach. Wielu funkcjonariuszy adoptuje uratowane przez siebie bezdomne zwierzęta. Eko Patrol został założony 15 lat temu przez Piotra Mostowskiego i przez ten czas znacznie się rozwinął. Z roku na rok rośnie też uznanie mieszkańców stolicy dla działań podejmowanych przez tę jednostkę, która w większości przypadków jako pierwsza pomaga zwierzętom w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ukradł pieniądze ciężko chorej Lence
Sonda
Czy znasz kogoś, kto zaraził się koronawirusem?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE