E-usługi w Szpitalu Czerniakowskim. 7 mln zł zinformatyzuje placówkę

2022-12-28 8:58
szpital
Autor: pixabay

Kolosalna inwestycja Unii Europejskiej sprawi, że Szpital Czerniakowski będzie miał szansę na zinformatyzowanie się. Umowę na rozbudowę systemu informatycznego w oparciu o e-usługi podpisali przedstawiciele samorządu i dyrekcja placówki.

W Szpitalu Czerniakowskim zrealizowany z funduszy europejskich zostanie bardzo ważny projekt. 7 mln złotych pomoże w informatycznym usprawnieniu prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestracji na wizytę w przychodni online, czy wystawianie i przesyłanie recept.

E-usługi w Szpitalu Czerniakowskim

We wtorek marszałek województwa Adam Struzik, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska i dyrektor szpitala Paweł Obermajer podpisali umowę na realizację projektu "Poprawa dostępu do opieki medycznej poprzez rozbudowę systemu informatycznego w oparciu e-usługi".

- Czas pandemii pokazał, jak wielkie znaczenie ma wsparcie placówek medycznych - powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podczas uroczystości. Podkreśliła, że informatyzacja i cyberbezpieczeństwo ma olbrzymie znaczenie dla szpitali.

- Szpital Czerniakowski zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt informatyczny. Skróci to czas trwania konsultacji medycznych, wpłynie na podniesienie poziomu świadczonych usług i zapewni bezpieczeństwo danych pacjentów - poinformowały służby prasowe marszałka województwa Adama Struzika.

Nie pierwsze dofinansowanie

To nie pierwsze pieniądze, które pomagają w rozwoju Szpitala Czerniakowskiego. W ciągu ostatnich lat placówka otrzymała na rozwój ponad 50 mln zł – zarówno ze strony samorządu województwa mazowieckiego, jak i m.st. Warszawy. Dzięki tym funduszom w placówce trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także działają już m.in. rezonans magnetyczny z wyposażeniem w zabudowie modułowej, nowe aparaty do znieczulania, aparaty USG, respiratory i defibrylatory.

Czytaj także: Orszak Trzech Króli 2023. Warszawa również będzie świętowała, znamy szczegóły pochodu

Szpital otrzymał także dotację na zakup sprzętu medycznego dla Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej. Miejska placówka znajduje się w gronie 16 ośrodków w całym kraju, które w ramach pilotażowego programu KOS-BAR kompleksowo leczą osoby chorujące na otyłość olbrzymią.

Szpital Czerniakowski najwyraźniej nie zamierza zatrzymywać się na drodze błyskawicznego rozwoju.

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE