Dwa tygodnie bez ciepłej wody? Taki los czeka mieszkańców Kamionka

2022-07-04 19:27
Ogłoszenie wyłączenia ciepłej wody
Autor: Ewa Sas

Nawet 30 budynków może w nadchodzących dniach zostać odciętych od ciepłej wody. To z powodu prac remontowych prowadzonych na sieci ciepłowniczej. Prace rozpoczną się 6 lipca i potrwają nawet 2 tygodnie.

Najmniejsze kino w Warszawie na skraju bankructwa. „Uratujmy Amondo!”

Kiedy, jak nie w wakacje?

Jak tłumaczą przedstawiciele Veolii, okres od maja do września jest czasem wykonywania inwestycji, remontów i modernizacji. Tak też będzie na Kamionku. Jednak tutaj wyłączenie potrwa aż dwa tygodnie. Dzieje się tak dlatego, że mamy tu do czynienia ze szczególnymi uwarunkowaniami tego rejonu.

- W związku z tym, że sieć znajduje się pod torowiskiem tramwajowym, prace potrwają do 19 lipca - mówi Aleksandra Żurada, dyrektor komunikacji w Veolia Energia Warszawa. Ciepła woda ma zostać odłączona 6 lipca nad ranem. Zaplanowane prace zakładają wykopane obecnych rur, oczyszczenie, a w ich miejsce wstawienie nowego rurociągu.

Prace na szeroką skalę

Dyrektorka komunikacji w Veolia Energia Warszawa przyznaje, że od ciepła odciętych zostanie nawet 30 budynków. Znamy cztery dokładne adresy:

  • Bliska 8
  • Bliska 10
  • Bliska 14
  • Grochowska 338/340

Oprócz tego budynki, w których może zabraknąć ciepłej wody znajdują się m.in. na ulicach Lubelskiej, Targowej, Mińskiej, Skaryszewskiej i Zamoyskiego.

- Będziemy grzali wodę w kuchni, a na część tego czasu uciekniemy do rodziców - mówi nam mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Bliskiej. - Ciężko mówić, że nie będzie problemu jak przez dwa tygodnie nie będzie wody - dodaje inny mieszkaniec. Wszyscy jednak są zgodni co do tego, że jeśli trzeba wykonać jakieś prace to teraz jest najlepszy czas na odłączenie ciepłej wody.

Usiłowaliśmy się dowiedzieć w Veolia Energia Warszawa jakie jeszcze konkretnie budynki zostaną odcięte. Z maila dyrektor komunikacji wynika, że administracja bloków, których to ma dotyczyć, została już powiadomiona. Dodatkowo na stronie energiadlawarszawy.pl w zakładce Przerwy w dostawie można wpisać swój adres i nr budynku. Tam znajdują się bieżące informacje - dopiero od momentu wyłączenia - na temat podanego adresu.

QUIZ. Jedzenie na literę B

Pytanie 1 z 17
Barszcz to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE