Drzewa z placu Powstańców Warszawy trafią na Pragę. Znamy powód

W związku z budową parkingu 24 lipy, rosnące do tej pory na placu Powstańców Warszawy, trafią na Pragę - poinformował ratusz. Pierwsze drzewa już przewieziono. Cała operacja przesadzania zakończy się w październiku.

Przesadzają drzewa z centrum Warszawy

Rzeczniczka prasowa miasta Monika Beuth poinformowała, że wykonawca parkingu podziemnego przy placu Powstańców Warszawy rozpoczął przesadzanie 24 lip, które znajdują się na placu budowy. Drzewa docelowo trafią na ul. Jagiellońską.

- Konieczna jest zmiana lokalizacji drzew kolidujących z pracami budowlanymi. Dlatego 24 lipy srebrzyste z centralnej części placu zostaną przeniesione na Pragę-Północ. Wykonawca posadzi je w pasie drogowym na ul. Jagiellońskiej w okolicy Warszawskiego ZOO – na odcinku między rondem Starzyńskiego a ul. Szanajcy - przekazała rzeczniczka.

Na placu Powstańców Warszawy będą nowe drzewa

Dodała, że przesadzenie drzew nie oznacza, że na zrewitalizowanym placu w centrum miasta nie będzie zieleni. Po zakończeniu inwestycji wykonawca parkingu posadzi na własny koszt nowe drzewa. Natomiast w drugim etapie, w ramach rewitalizacji placu, miasto zamierza uzupełnić teren o dodatkową zieleń.

Nowy parking pod placem Powstańców Warszawy będzie 4-kondygnacyjnym obiektem z 420 miejscami postojowymi. Powstaje w formule koncesji, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego. Prywatny kapitał sfinansuje koszty inwestycji – szacowane na ok. 85 mln zł – i będzie eksploatować parking przez 36 lat. Po tym czasie obiekt zostanie przekazany miastu.

- Budowa obiektu to jedna z inwestycji realizowanych w ramach Nowego Centrum Warszawy – prezydenckiego programu przekształcenia ulic i placów w ścisłym centrum miasta w przestrzeń przyjazną, estetyczną, zieloną i bezpieczną dla wszystkich użytkowników. Miasto przygotowuje się też do kolejnych inwestycji - dodała Monika Beuth.

Przeczytaj także: Promocja na bilety PKP Intercity. Milion tanich biletów do końca listopada

Klapa z budżetu obywatelskiego w Warszawie. Drzewa, które miały chronić przed smogiem wycięto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE