Drogie bilety PKP. Noworoczna promocja LOT – samolotem taniej niż pociągiem!

2023-01-17 12:25
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: internet / Wikimedia commons

Podwyżki cen biletów PKP wywołały falę niezadowolenia. Bilety za przejazd pociągiem do dużych miast mogą szokować. W odpowiedzi na podwyżki cen na PKP, linie lotnicze LOT tego samego dnia ruszyły z promocją noworoczną. To ostatnia chwila, żeby kupić tanie bilety lotnicze w promocji. Sprawdźcie, porównanie cen biletów lotniczych z pociągowymi.

Przelot samolotem tańszy niż przejazd pociągiem?

Za przelot z Warszawy do Krakowa zapłacisz mniej niż za Pendolino? Od 11 stycznia wzrosły ceny biletów w PKP Intercity. Zmiany cennika mogą odczuć podróżujący na najpopularniejszych relacjach przewoźnika na trasie Kraków – Warszawa – Trójmiasto. Podróż z Warszawy do tych dwóch miast (bez zniżek i promocji) kosztuje obecnie w EIP (Pendolino) 199,00 zł w 2 klasie, a 304,00 zł w 1 klasie. Za podróż w dwie strony zapłacić trzeba minimum 400 zł.

Może się wydawać, że nie przypadkowo w dniu podwyżek na PKP,  PLL LOT wprowadził nowe promocje.

Tanie bilety lotnicze LOT

Noworoczna promocja od LOT obejmuje bilety zakupione w dniach 11 – 18 stycznia 2023 na loty odbywające się od 1 lutego do 31 maja 2023. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 99 zł w jedną stronę – na rejsy krajowe i od 199 zł w obie strony na rejsy europejskie. Chociaż bilety lotnicze w promocyjnej cenie należy kupić z wyprzedzeniem to ich cena jest bardzo atrakcyjna. Za niecałe 200 zł można zaplanować lot do Krakowa i z powrotem.

Jeśli jednak musicie kupić bilet w ostatniej chwili to najpewniej nadal zdecyduje się na droższy przejazd pociągiem. Jeśli macie w planach wyjazd na weekend majowy, to sprawdźcie do 18 stycznia ofertę LOT, może się okazać, że przelot będzie tańszy niż dłuższa podróż pociągiem.

Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej podzielił warszawiaków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE