Dojazd samochodem czy komunikacją miejską - co się bardziej opłaca? Sprawdź

2022-09-19 14:31
Autobus
Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS Sprawdź koszty dojazdu do pracy

Dojazdolator to interaktywne narzędzie, które pomaga określić koszty dojazdów do pracy samochodem. Można sprawdzić, co się bardziej opłaca – podróże autem czy Warszawskim Transportem Publicznym.

Dojazd samochodem czy komunikacją miejską - co się bardziej opłaca?

Koszty dojazdów można wyliczyć na stronie dojazdolator.wtp.waw.pl.

Wystarczy uzupełnić wymagane pola – liczbę litrów benzyny spalaną na 100 kilometrów, liczbę kilometrów pokonywaną w drodze do i z pracy, koszty parkowania oraz aktualną cenę paliwa.

Ile kosztują podróże samochodem? Miasto jako podaje przykładowe wyliczenia przy następujących założeniach: auto spala 9 litrów paliwa na 100 km, w drodze do pracy i z powrotem przejeżdżamy 25 km, za parkowanie płacimy 30 zł dziennie, a aktualna cena paliwa to 6,3 zł. W efekcie każdego dnia płacimy 44 zł dziennie, co przy 20 dniach pracujących w miesiącu daje kwotę 880 zł.

Jednocześnie bilet 30-dniowy z uprawnieniami warszawiaka kosztuje 98 zł. Pozwala on nie tylko na podróże wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz – w ramach oferty "Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD" – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale także na korzystanie z parkingów "Parkuj i Jedź". 

Przeczytaj także: Dlaczego w Warszawie brakuje kierowców? "Duża odpowiedzialność, kiepskie zarobki"

Oddajcie nam autobusy! Mieszkańcy wściekli na cięcia w komunikacji po otwarciu metra na Bemowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE