Delta, inflacja, a może cnoty niewieście? Co będzie słowem roku UW?

2021-12-30 20:03
TO młodzieżowe słowo jest NAJPOPULARNIEJSZE. ŚPIULKOLOT daleko za podium!
Autor: Pixabay.com TO młodzieżowe słowo jest NAJPOPULARNIEJSZE. ŚPIULKOLOT daleko za podium!

Do 31 grudnia trwa głosowanie ​na słowo roku - to plebiscyt organizowany przez Uniwersytet Warszawski . Do wyboru jest 25 propozycji zgłoszonych przez jury. Można też zgłosić własną propozycję. Kiedy poznamy wyniki?

Słowo roku UW: Co to za plebiscyt?

Słowo roku jest wybierane na Uniwersytecie Warszawskim od 2011 roku. Głosować może jednak każdy. W ramach konkursu najważniejsze wyrażenie ostatnich 12 miesięcy wybierają internauci oraz kapituła językoznawców. Można głosować na dwa sposoby:

  • poprzez wybranie jednej z 25 propozycji
  • lub proponując własnego kandydata.

- Nie musi być dobre czy złe, nie musi to być zjawisko które cenimy, tylko coś ważnego - mówi profesor Marek Łaziński z Instytutu Języka Polskiego UW, organizator plebiscytu.

Edycja 2021

W tym roku do wyboru jest 25 propozycji kapituły - wśród nich znalazły się między innymi: inflacja, delta, reasumpcja, cnoty niewieście czy szczepienie, czyli słowo roku w Wielkiej Brytanii i Rosji. W zeszłym roku w głosowaniu zarówno internautów, jak i kapituły, wygrało słowo koronawirus.

Wcześniej poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku. Został nim określenie śpiulkolot, czyli miejsce do spania.

Głosowanie na Słowo Roku 2021 trwa do końca 31 grudnia. Wyniki poznamy 5 stycznia. Głosować można [TUTAJ].

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czego warszawiacy życzą w nowym roku? Czy czegoś się boją?

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE